Zavrieť

Porady

Bežný účet v USD

Zdravím, potrebuje si zriadiť účet v USD. Máte ho niekto ? Alebo aspoň nejaký známy ? Viete poradiť nejakú banku ?

Diki moc :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Bežný účet v inej mene ako EUR ti zriadia v každej banke, účtovala som vo firme, kde ho mali vo VÚB aj v ČSOB, je to v podstate jedno, poplatky sú všade a to dosť vysoké.
    Opravujem, jedná sa o firemný účet v inej mene ( devízový), nie som si istá, že by bol terminovaný...
    Naposledy upravil ondrejvla : 19.10.11 at 15:55
    Obávam sa, že bežné účty sa vedú len v EUR.

    V USD pravdepodobne len termínované vklady a sporiace účty - sú to vlastne devízové účty.

    Termínované vklady v USD (Banky.sk), bežné účty (FinancnaHitparada.sk), bežné účty (oPeniazoch.sk). Skús sa, prípadne, spýtať na týchto stránkach.

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    Neviete ktora banka ma najvyhodnejsi kurz na nakup USD ?

    Alebo takto, ak chcem ist na dovolenku, kde sa plati v USD, je vyhodnejsie dopredu si zamenit eur na usd a zaistiti si kurz taky ako je dnes, v pripade ze klesne - tak neprerobim na posilnovani USD, (jasne ze opacne prerobim, ale nemyslim ze to pojde nad 1.3)

    Ale to by musel byt vyhodny kurz, co u nas nie je (kde v zahranici je? rakusko?) no a poplatky za platbu kartou, resp vybery kartou v USD krajine zadarmo, resp za min poplatok, nie ze 2% z vyberanej sumy atd..

    Problem je, ze neviem ci na dovolenku vobec pojdeme, ale ak by padol kurz z 1.3 na 1.2 tak to je uz velky pohyb a bola by skoda prerobit

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ZUNO má možnosť viesť účet v dvoch menách -teda EUR a ešte jeden v inej mene.

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    ano ale ma dost nevyhodny kurz,
    zuno mi da 1,267 USD za 1 EUR no a privat banka napr 1,27 - deviza, tam je rozdiel nic, lenze valuty (znamena to, ze si u banky kde chcem zamenit vlozim hotovost v eurach a oni mi poslu niekam USD v bezhotovosti?) tam je kurz 1,29.. co je o kusisko lepsie..

    edit;
    no poja pointa je "zaistit" si kurz 1,29 aby som nemusel znasat oslabovanie eura na dovolenke.

    asi by sa to dalo aj tak ze si spravim short na forexe a ked prerobim na vymene kurzu na dovolenke, short mi nieco zarobi, cize sa to vynuluje.. ale bolo by to asi komplikovane, ci ani nie ? (zas tam bude overnight poplatok)

    peter977 je offline (nepripojený) peter977

    Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac peter977
    Samuel ani nie tak overnight poplatok ako spread ktorý majú banky za samotný výmenný kurz.

    Spread banky je v prieme 300 bodov a viac. Keby si zameníš menu priamo cez obchodníka špecializovaného na Forex, tak zaplatíš od 3 do 1 bodu(pipu).

    Keďže kurz EUR/USD ti za týždeň vo veľmi výnimočných prípadoch spraví 300 bodov, tak by sa neoplatilo robiť hedge kurzu(kvôli ochrane voči kurzovému riziku)

    V tomto prípade by som skôr zvolil výmenu financií v zmenárni(tam majú častokrát nižšie poplatky ako v bankách).
    V prípade dlhodobej investície, by som zvolil priamo Forex.

    Letko je teraz online Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Kedysi sa viedli bežné účty v cudzej mene aj v Tatra banke. Predpokladám, že sa stále vedú, choď sa opýtať alebo sa opýtaj na www.tatrabanka.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.