Zavrieť

Porady

Dočasné preradenie

Dobrý deň, <br>Prosím o radu k pracovnému problému.<br>Nastúpila som na pracovisko ako vrátnik-informátor so zaradením 2/12 na prácu v 3 smenách.Po niekolkých mesiacoch som bola preredená na zastupovanie inej kolegyne na iný úsek a na dobu počas jej materskej dovolenky. Kolegyňa sa vrátila a mňa nemajú kde presunúť, nakoľko na moje miesto prijali inú osobu a na riadnu zmluvu, tak ma dali na inú vytvorenú vrátnicu, ktorá bola zrušená pred rokmi pretože nebola už potrebná. Teraz ma tam posadili som zaradená tak isto-vrátnik - informátor 2/12 ale robím len ranné smeny, čo je hlavne finančný problém, pretože nemám smennosť a môj plat je cca 60€ nižší. Žiadala som o svoje pôvodné miesto ústne riaditeľku a kedže nová kolegyňa je kamarátka, tak sa na tom nič meniť nebude a ak malo zarobím, tak môžem robiť nedele a zastupovať a môžem si tak privyrobiť.Moja otázka znie: mám nárok žiadať späť pôvodné miesto kôli finančnej ujme?<br>Môže zamestnávateľ ma preradiť na toto miesto a po čase ho opäť zruší, ja dostanem výpoveď a nová kolegyňa-kamarátka ostane?<br>Za odpoveď Vám ďakujem.Jarka S.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.