Zavrieť

Porady

Co je kvalitou obrazu lepsie LED TV alebo LCD TV ?

Ahoj, chcel by som sa spytat idem si davat satelit od skylink, a chcem si k tomu kupit aj novy TV.

Programy budu niektore aj v HD kvalite , ale jedna sa mi o to ci je rozdiel v obraze medzi LED LCD, teda na ktorom je obraz krajsi.

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ja mám na LED Samsungu smart nádherný obraz, ten v HD kvalite ani nehovorím ..
    P.s. a som dosť náročná

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    evina Pozri príspevok
    Ja mám na LED Samsungu smart nádherný obraz, ten v HD kvalite ani nehovorím ..
    P.s. a som dosť náročná
    ja detto super obraz aj spotreba je taktiež o inom...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ešte Ti trocha asi sťažím rozhodovanie , lebo po kúpe tohto TV som skonštatovala, že to bolo ťažšie ako kúpiť auto. Niekoľkokrát som navštevovala predajne a študovala a počúvala predajcov, kde samozrejme bolo x názorov v prospech plazmy a LED - LCD už ani veľmi nie. V tom konečnom kroku sa už musíš rozhodnúť pocitovo - ja som prišla do obchodu s rozhodnutím na plazmu, potom som prešla na LED, potom s akými parametrami a nakoniec mi dopomohol aj dizajn. Stále chodím okolo toho TV a rozmýšľam , kde do toho tenučkého plátku schovali všetko, čo ten TV má /mám ten ultra tenký/, ale som fakt nadmieru spokojná.
    jurajc Len predavačov nepocuvajte!! :-)

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    PeterKMY Pozri príspevok
    Konkretne mam zaujem o SamsungUE325500
    My sme kúpili v auguste SamsungUE325000, sme veľmi spokojní.

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    PeterKMY Pozri príspevok
    Konkretne mam zaujem o SamsungUE325500
    tiež som sa rozhodol pre tento model a neľutujem .
    Za málo peňazí veľa muziky, ak dokúpim ešte wifi modul za 50 E bude to úplne super

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    PeterKMY Pozri príspevok
    Hej to je podobny, len tam nieco nema, tusim pripojenie na net alebo daco ...
    Ja mám podobný, má trochu viac funkcií, ale je to z tej rady, takže neváhaj....Niekedy sa naozaj nestačím čudovať nad tým obrazom

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ja plne chapem ludi co tu pisu ze si kupili lcd/led samsung a su uneseny zo super nadherneho obrazu ... aj ja som bol so svojim samsungom takto spokojny ...
    no potom kvoli prestahovaniu som musel kupit vacsi a kupil som plazmu panasonic G rady ... a az vtedy som pochopil co je to super obraz, ked som ju doma prvykrat zapol, spadol som na zadok

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bubkoch Pozri príspevok
    ja plne chapem ludi co tu pisu ze si kupili lcd/led samsung a su uneseny zo super nadherneho obrazu ... aj ja som bol so svojim samsungom takto spokojny ...
    no potom kvoli prestahovaniu som musel kupit vacsi a kupil som plazmu panasonic G rady ... a az vtedy som pochopil co je to super obraz, ked som ju doma prvykrat zapol, spadol som na zadok
    Tu som chcela kúpiť aj ja pôvodne. Má ju môj sused- je dobrý nie je o čom, ale mne sa páči obraz na tomto LED viac. je to jednoducho aj o subjektívnom pocite, niekto má rád žiarivejšie farby, niekto nie, niekto má rád viac jasu a pod. aj ke´d sa všetko dá nastaviť, ale ....Samozrejme závisí aj od toho, kto od koho má TV- satelit by mal byť v tom azda najleší.

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Pri rozhodovaní medzi LED a LCD jednoznačne hlasujem za LED (veď aj to je LCD, ibaže s LED podsvietením) - pozri http://www.sony.sk/hub/porovnanie-tv-led-a-lcd
    Plazmu som vylúčila hneď, lebo obývačku máme orientovanú na západ, v lete je tam často ešte o polnoci okolo 30 stupňov a nepotrebujem, aby mi ju intenzívne vykurovala plazmová telka. Ani rozdiel v spotrebe nie je zanedbateľný. Kúpili sme PANASONIC Viera TX-L32E30E - je super.

    PeterKMY je offline (nepripojený) PeterKMY

    PeterKMY
    Tak v tv som asi rozhodnuti pre ten samsung UE32D5500 , ale chcem k tomu samozrejme aj ten satelit , len ma trochu pozastavuje ta cena u nas pre 2 TV pre jeden HD a pre jeden klasicky vyjde komplet satelit skylink 400 eur.

    Ale ked pozeram napr. satelit pre klasicky v tv v nay tak tam je cena 100 eur, dobre pripocitam k tomu ten HD ,tak to moze byt tak max. 250 eur. V com je tam taky rozdiel ? Ostatok je za montas a instalaciu ? Ked pravdepodobne z nay-ka top nepojdu instalovat, ako tuna z nemenovanej predajne kde to vide komplet so spustenim 400eur.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.