Zavrieť

Porady

Statická elektrina

Ahpjte
Potrebujem poradiť,ako sa zbavím tej statickej elektriny na oblečení? NIekedy ma z toho až bolia prsty čo to tak kope.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    jediná šálka bieleho octu do posledného plákania: – bielizeň bude biela, ustáli farebné oblečenie, zbaví statickej elektriny, bude mäkká a voňavá a zabije baktérie

    zmeniť aviváž

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    -vyzliecť syntetické prádlo alebo prezliecť za bavlnené
    -vyzuť papuče s gumennými podrážkami, dať si kožené
    -navlhčiť príliš suchý vzduch

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Zlikvidovat vsetky textilie z umelych vlaken.(zavesy,koberce, deky, zaclony, odevy...) jednoducho vsetko, co kope.

    Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

    Katka91
    Ahojte, ja mám tiež problém so statickou elektrinou. Zaujímavé je, že len v práci. Už sa pomaly bojím chytiť kľučku, že ma kopne. Teraz som skúšala radiator, čo je teplý a dostala som takú dávku, až sa mi skoro vlasy zježili To isté s mobilom, hlavne keď ho mám na nabíjačke. Keď som ho minule chytila, kopol ma a úplne zhasol display a nechcel sa zapnúť, už som si myslela, že som ho úplne odpálila. Našťastie som ho vypla, zapla a fungoval. Zvláštne je, že doma sa mi to nestáva, len v práci. Žeby to bola nejaká alergia? Na prácu alebo tak podobne

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    pre Katku91: zrejme je v práci koberec zo syntetických materiálov? alebo pracovný šušťavý plášť? Hádam hádam.

    Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

    Katka91
    Petmar, ani jedno , ani druhé. Podlaha je z dlažby a pracovný plášť nenosím. Už to vidím jedine na tú alergiu

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Platí čím suchšie prostredie(vlhkosť vzduchu)tým to viac" kope".Preto niekde v práci kde máte relatívne suchý vzduch vás to môže viac "kopať".V domoch to nebýva taký suchý vzduch elektrické výboje preto ľahšie preskočia a uzemnia sa samé.To isté platí aj vtedy ak ste v práci niekde pri okne a svieti na vás priamo slnko.Slnečné žiarenie má svoj náboj ktorý sa ukladá v materiáloch a keď ho je moc tak preskočí ,kopne.Náš kocúr by o tom vedel tiež čosi napísať rád sa vyvaľuje na slku.Stačí sa ho dotknúť a dostane pecku do ucha ,alebo nosa.Si chudáčisko myslí ,že mu to robím naschvál.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.