Zavrieť

Porady

Prosím, aké sú obmedzenia pre vedenie jednoduchého účtovníctva?

Dobrý deň.

Prosím, potrebujem poznať odpoveď na nasledovnú otázku.

Kto všetko môže (a kto už nie) viesť JÚ? Je nejaký maximálny počet účtovných prípadov mesačne pre JÚ? Max. obrat? Čítam v zákone o ú., že niektoré organizácie môžu viesť JÚ, ak nepresiahnu obrat 200 tis. EUR ročne, ale nezdá sa mi to tam byť celkom taxatívne vymenované. Potrebovala by som vedieť, kto presne môže viesť JÚ.

Veľmi pekne vopred ďakujem.

G.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Galka26 je offline (nepripojený) Galka26

    Galka26
    Aha, prepáčte Keby som to bola našla na nete, hneď to sem aj skopírujem, ale našla som to v knihe.

    Tak ja to sem prácne opíšem

    -fyzické osoby, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú SZČ, ak preukazujú daňové výdavky v skutočnej výške, ide o osoby, kt. podnikajú na zákl. ŽL
    -podnikatelia, kt. podnikajú podľa osobitných predpisov, napr. audítori, daňoví poradcovia, advokáti, notári, súkr.lekári, znalci, tlmočníci, prekladatelia, profes.športovci, príp. FO vykonávajúce poľnohosp.výrobu, vodné a lesné hospodárstvo, ak preukazujú skutočne vynaložené výdavky na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. ZDP v znení neskorších predpisov
    -pozemkové spoločenstvá, ak ich príjem nedosiahol v predchádzajúcom obd. 200 000 EUR.

    Sú to ustanovenia z augusta 2010, takže ak sa niečo zmenilo, nezodpovedám Ale myslím, že toto ostáva v platnosti.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    oznámenie mf sr . mf/27076/2007-74 úplné znenie 628/2007 Z.z. § 1 ... (postupy účtovania)

    Galka26 je offline (nepripojený) Galka26

    Galka26
    Galka26 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Prosím, potrebujem poznať odpoveď na nasledovnú otázku.

    Kto všetko môže (a kto už nie) viesť JÚ? Je nejaký maximálny počet účtovných prípadov mesačne pre JÚ? Max. obrat? Čítam v zákone o ú., že niektoré organizácie môžu viesť JÚ, ak nepresiahnu obrat 200 tis. EUR ročne, ale nezdá sa mi to tam byť celkom taxatívne vymenované. Potrebovala by som vedieť, kto presne môže viesť JÚ.

    Veľmi pekne vopred ďakujem.

    G.
    Už som všetko zistila

    Ďakujem.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Možno by niekomu inému pomohlo, čo všetko si zistila. Keby si to sem napísala, v budúcnosti by to tu našli.

    Prosím, aké sú obmedzenia pre vedenie jednoduchého účtovníctva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.