Zavrieť

Porady

fa na FO nie SZCO do JU?

prosím Vás o radu ohľadne JU - som SZCO a svoje sídlo mám doma kde aj skutočne vykonávam svoju činnosť - ide o administratívu - využívam k tomu svoj telefon, internet,... - mám paušál od mobilného operátora evidovaný na moje meno a internet je na meno môjho manžela nakoľko celé inkaso je na jeho meno. Môžem si dať pomernú časť napr. 70% do svojich nákladov bez prepisov na ICO ked to aj realne využívam?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nie. Pokiaľ na doklade nie sú Tvoje údaje podľa ŽL, IČO a v prípade, že si platca, tak aj IČ DPH, kontrola Ti tieto doklady neuzná ako VOZD.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Tu si dovolím čiastočne nesúhlasiť. Mobil na Vaše meno (aj keď nie je na IČO) môžete dať do výdavkov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Súhlasím pokiaľ sa jedná o neplatiteľa DPH.Ďalšou vecou je , že mobil by mal byť súčasťou obchodného majetku .

    Ak by bol platiteľ DPH to je už na inú tému .

    sona123 je offline (nepripojený) sona123

    sona123
    takže by som nemusela platiť poplatky a prepisovať na ICO? mate s tym aj praktickú skúsenosť? myslím danovákov po kontrole

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kedysi stačilo mať určitú históriu výdavkov
    mobil, telefón - prehľad účtov za určité obdobie pred SZČO a po začatí podnikania.
    PRED vykážeš priemerné náklady 30EUR,
    PO budú náklady 90 EUR,
    je zrejmé, že ti náklady stúpli o 60 EUR, čo by mohli uznať, že z dôvodu podnikania.
    ==============
    podobne by sa dala riešiť spotreba elektriny /ale tam sa to ťažko dokazuje pri adminstratívej práci/

    fa na FO nie SZCO do JU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.