Zavrieť

Porady

prihlaska pohl. v konkurze, PROBLEM

V prihlaske pohladavky do konkurzu som omylom vyplnila zle kolonku obec v casti dlznik. MOzem ocakavat nejhorsie? a teda ze nebude ta nasa pohladavka uspokojena??? prosim o nazory skusenosti... lehota na prihlasovanie uz uplynula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Skúsenosť : bol vyhlásený konkurz na môjho klienta .Dvaja veritelia podali prihlášky na pohľadávku. Z toho jeden veriteľ bola súdna exekútorka.V jej prihláške bola chyba(nezadala v prihláške jeden krížik "X") , súd ju neakceptoval a považoval ju ako keby nebola podaná . Nakoľko zostal len jeden veriteľ súd konkurz zrušil .

    Pozrite si sprievodcu konkurzným právom
    http://www.porada.sk/t158018-pohlada...ml#post1636545
    Naposledy upravil Zita5 : 26.10.11 at 05:59

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Myslím, že toto by nemusel byť problém, správca by to riešiť nemusel, otázka ešte je či táto chyba je na všetkých rovnopisoch (teda dvoch u správcu a jednom na súde)
    Dobrá správa : novela účinná od 1.1.2012 túto formálnu prísnosť v mnohom odstraňuje

    tanicka218 je offline (nepripojený) tanicka218

    tanicka218
    presne toho sa obavam, ale ....ked sa nevyplni poradie (predpokladam ze islo o nevyplnený krížik v kolonke poradie) ako v tomto Vasom Pripade, neni o com, v prihlaske je pisane...."* ak sa poradie uspokojovania pohľadávky zo všeobecnej podstaty nevyznačí, na prihlášku sa nebude prihliadať!" Len neviem ako beru zle vyplnenu adresu, ak ide iba o obec a plati ze * ak sa bydlisko alebo sídlo dlžníka neuvedie, na prihlášku sa nebude prihliadať!. Ja som uviedla spravne ulicu cislo ICO ale zlu obec

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    no to je dôležité - uviesť obec , však ak som predsa z BB tak nemôžem uviesť BA

    tanicka218 je offline (nepripojený) tanicka218

    tanicka218
    takze si myslíte, že nám pohladavku nepriznaju....:-(

    velmi by ma zaujimalo kto tuto formalnu prisnost vymyslel... ked sa pomyli sudkyna je to v poriadku ale ked navrhovatel, prihlasovatel a pod. tak smola

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Spojte sa so správcom konkurznej podstaty a spýtajte sa telefonicky na tento problém

    tanicka218 je offline (nepripojený) tanicka218

    tanicka218
    no bohuzial je to uplne vsade, spravna obec je len na vyhlaseni o evidencii v uctovnictve a samozrejme v prilohach.

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    No paradoxne si myslím, že to je lepší prípad, že sa nemôže namietať ani neidentickosť jednotlivých prihlášok
    Naposledy upravil jurmiro : 27.10.11 at 16:11

    prihlaska pohl. v konkurze, PROBLEM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.