Zavrieť

Porady

cestovné náhrady

Ahojte všetci ! Som začiatočníčka v cestovných náhradách (diétach) a neviem ako mám postupovať. Náš zamestnanec bol na zahr. prac. ceste v Českej republike- 5.10.2011 išiel ráno o 7:15 z Lučenca, cez hranicu prešiel o 11:05. naspäť išiel 6.10.2011 o 20:00 a hranicou prešie o 0:05. To viem, že kým bol v Čechách mu prináleží 2x600 Kč.
Neviem však, že čo s časom do 11:00 (kým neprešiel hranicou ) a potom zase do 5:45 keď už bol na Slovensku.
Aj na tie hodiny mu patria diety keď cestova ešte len na Slovensku ?
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Olinka1 Pozri príspevok
    Ahojte všetci ! Som začiatočníčka v cestovných náhradách (diétach) a neviem ako mám postupovať. Náš zamestnanec bol na zahr. prac. ceste v Českej republike- 5.10.2011 išiel ráno o 7:15 z Lučenca, cez hranicu prešiel o 11:05. naspäť išiel 6.10.2011 o 20:00 a hranicou prešie o 0:05. To viem, že kým bol v Čechách mu prináleží 2x600 Kč.
    Neviem však, že čo s časom do 11:00 (kým neprešiel hranicou ) a potom zase do 5:45 keď už bol na Slovensku.
    Aj na tie hodiny mu patria diety keď cestova ešte len na Slovensku ? Áno, patria, ak je to viac ako 5 hod.
    Ďakujem za odpovede
    V texte.
    Naposledy upravil Tweety : 26.10.11 at 11:15

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    5.10. bol na Slovensku od 7:15 do 11:05 t. j. 3 hod. 50 min. stravné mu nepatrí. 6.10. bol na Slovensku na SC od 0:05 do 5:45 t. j. 5 hod. 40 min. t. j. stravné 3,8.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    patria?
    musia byť splnené podmienky pre nárok..............

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    Prosím Vás, má spoločník- konateľ, ktorý nepoberá žiadnu odmenu nárok na cestovné náhrady? môže mu spoločnosť preplatiť letenku?

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ano môže
    283/2002 Z.z.
    §1
    (2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,
    a) o ktorých to ustanovuje osobitný predpis,
    b) ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu, ak im nie sú poskytované náhrady podľa písmena a),
    c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Dobrý deň, prosím o radu, neviem ako má byť správne vypísané "Vyúčtovanie cestovných náhrad" keď pracovník donesie cestovné do Českej republiky vlakom - cestovný lístok kúpený v € a potom cestovný lístok - cestovanie v metre v CZK. Potom na vyúčtovaní v tom istom stĺpci je údaj v CZK aj v €. Keď to treba dole zrátať ???????? Vyúčtovanie chce pracovník tak, ako peniaze používal, t.j. aj CZK aj €.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Viera R. Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu, neviem ako má byť správne vypísané "Vyúčtovanie cestovných náhrad" keď pracovník donesie cestovné do Českej republiky vlakom - cestovný lístok kúpený v € a potom cestovný lístok - cestovanie v metre v CZK. Potom na vyúčtovaní v tom istom stĺpci je údaj v CZK aj v €. Keď to treba dole zrátať ???????? Vyúčtovanie chce pracovník tak, ako peniaze používal, t.j. aj CZK aj €.
    A aký máš s tým problém? Veď zrátaj nároky v € aj v českej korune a tak ich aj vyplatíš.

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Ďakujem Tweety za reakciu, ja mám problém s formálnou časťou, že výsledná suma v kolónke spolu je aj CZK aj €.(Nárok zamestnanca 900,--CZK, 75,-- €).Takže sú tam dve čísla, netreba teda prerátavať na jednu menu, máme pokladňu € aj CZK.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Viera R. Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety za reakciu, ja mám problém s formálnou časťou, že výsledná suma v kolónke spolu je aj CZK aj €.(Nárok zamestnanca 900,--CZK, 75,-- €).Takže sú tam dve čísla, netreba teda prerátavať na jednu menu, máme pokladňu € aj CZK.
    AK by si náhrady chcela vyplatiť len v jednej mene, tú druhú by si musela prepočítať. Ale takto neprepočítaš nič, eurá vyplatíš z kladickej pokladne, a českú korunu z českej.

    Haira je offline (nepripojený) Haira

    Haira
    Ahojte,
    ja sa asi teraz opýtam úplnú blbosť, ale opýtam sa, tiež v cestovných náhradách ešte nie som moc doma
    Mám vypísaný cesťák, k nemu vyúčtovanie, pričom vo vyúčtovaní je uvedený bloček s celkovou hodnotou, povedzme 2,45 € na stravné.
    Zamestnanec bol na ceste celý deň a podľa hodín mu patrí 5,70 € stravné na ten deň. Ako toto mám zaúčtovať? Jasné, že jemu vyplatím celých 5,70 € a nie len 2,45 €, je jeho vec, že viac neminul v ten deň.
    Teda podľa môjho názoru asi: Bloček ignorujem (pokiaľ nepresiahne predpísané stravné), cestovný príkaz s vyúčtovaním zaúčtujem cez ID 512/335 na sumu 5,70 €...a nato následne 335/211, tak?
    ďakujem za usmernenie, každá rada drahá

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Haira Pozri príspevok
    Ahojte,
    ja sa asi teraz opýtam úplnú blbosť, ale opýtam sa, tiež v cestovných náhradách ešte nie som moc doma
    Mám vypísaný cesťák, k nemu vyúčtovanie, pričom vo vyúčtovaní je uvedený bloček s celkovou hodnotou, povedzme 2,45 € na stravné.
    Zamestnanec bol na ceste celý deň a podľa hodín mu patrí 5,70 € stravné na ten deň. Ako toto mám zaúčtovať? Jasné, že jemu vyplatím celých 5,70 € a nie len 2,45 €, je jeho vec, že viac neminul v ten deň.
    Teda podľa môjho názoru asi: Bloček ignorujem (pokiaľ nepresiahne predpísané stravné), cestovný príkaz s vyúčtovaním zaúčtujem cez ID 512/335 na sumu 5,70 €...a nato následne 335/211, tak? ID 512/333 5,70€, vyúčtovanie 333/211,221. Ale musíš postupovať podľa času stráveného na ceste, za celý deň nie je stravné 5,70, tá hodnota je za 12-18 hod.
    ďakujem za usmernenie, každá rada drahá
    V texte.

    Haira je offline (nepripojený) Haira

    Haira
    Tweety Pozri príspevok
    V texte.
    myslela som cestu nad 12 hodín a 333 mi ušla, už by som to zaúčtovala zle, ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.