Zavrieť

Porady

Nový vizionár - Mr. Ng

začiatok konca klasických fotoaparátov? lytro je tu. stačia mu dve tlačidlá: spúšť uzávierky a on/off . za tým všetkým je mr. ng

..... Podstata technológie sa ukrýva v špeciálnom plenoptickom fotoaparáte, ktorý má pred svojim snímačom umiestnené ďalšie šošovky, ktoré rozptyľujú dopadajúce svetelné lúče. Tie fotoaparát Lytro zachytí a okrem toho k nim priradí informácie, z akého smeru prichádzajú.

Z nameraných informácií po stlačení spúšte nevzniká klasický obrázok, ale súbor s informáciami, ktorý je potom možné „vypočítať“ výsledný záber, nastaviť mu hĺbku ostrosti či upraviť expozíciu. Vďaka tomu vieme následne po zachytení týchto dát pracovať s fotografiou do takej miery, že dokážeme napríklad povedať, na ktorý bod na fotke bude zaostrené. Vyskúšať si to môžete na ukážke na konci článku.
Odpadá tak potreba zaostrovania pri fotení. Žiadne automatické zaostrovanie nečakajte, vo fotoaparáte Lytro taktiež nenájdete žiadne pohyblivé časti. Výsledkom je preto okamžitá spúšť. ...


zdroj: www.zive.sk

viac tu: http://www.zive.sk/revolucny-fotoapa...1/default.aspx
a tu: fotoaparát lytro
Naposledy upravil srska : 26.10.11 at 12:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Vyzera to zaujimavo, uz som o tom tiez citala.

    Ale aj dnes je vela ludi nevie robit s PC,takze si radsej kupia klasiku...

    Som zvedava,kedy sa to dostane k nam,aka bude cena a kedy to bude pouzitelne pre windows

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    arizona Pozri príspevok
    Vyzera to zaujimavo, uz som o tom tiez citala.

    Ale aj dnes je vela ludi nevie robit s PC,takze si radsej kupia klasiku...

    Som zvedava,kedy sa to dostane k nam,aka bude cena a kedy to bude pouzitelne pre windows
    pozrel som si jeho dizertačnú prácu na lytro.com. sú v nej aj fotografie vysvetľujúce princíp ako vlastne ten foťák funguje. v podstate sa dá softverovo zaostriť hociktorý zosnímaný bod obrázku. na lytro.com je galéria obrázkov kde sa to dá vyskúšať.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Vela humbuku koli ničomu. Osobne si neviem predstaviť to, že profici nebudu chodiť s FF, ale na krku budu mať taku nevzhladnu škatulku.

    Nový vizionár - Mr. Ng

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.