Zavrieť

Porady

ako zauctovat

Potrebujem poradit,
ako sukromna osoba som si z internetu objednala tovar vo vacsom mnozstve kusov, objednavala som to z alibaba.com a menej sa objednat ani nedalo, bol tam minimalny odber. Slo to cez colnicu a povedali, ze v pohode, ze som neporusila ziadny zakon a mozem si objednat kolko chcem ako sukromna osoba, ale preverovali, ci nahodou nemam ICO a robili mi colnu kontrolu, teda otvarali balik, ci nahodou nemam falzifikaty. Zaplatila som DPH a pri jednom baliku aj clo, lebo to bolo nad 150 eur. Podpisala som nejaky papier, ze to nebude urcene na dalsi predaj.
Problem je teraz v tom, ze mi to doma visi a jeden podnikatel, by to rad odo mna odkupil. A ja neviem ako. Mame spisat nejaku kupno-predajnu zmluvu alebo co? Potrebujem poradit, ako to cele spravit, aby som nemala v konecnom dosledku problemy ja a ani on. Mala by som potom podat danove priznanie z vedlajsieho prijmu? Vobec neviem ako na to...vdaka za tipy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kľudne to predaj ako občan, ktorý má doma nepotrebné veci. Podľa možností jednému a jednorazovo, aby sa to neklasifikovalo ako sústavná činnosť.
    Príjem z predaja je oslobodený od dane z príjmu. Pre každý prípad si nechaj doklady o nákupe a nejaký dôkaz, že si objednávala minimálne množstvo.

    paulite je offline (nepripojený) paulite

    paulite
    Uf...no vdaka, ake to sa asi tazko da dokladovat, ze to bol minimalny odber, lebo sa to tam stale meni...mozem si ja nejako uskodit?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak by si to predávala postupne, tak je to sústavná činnosť, ktorá by sa dala označiť za podnikanie.
    Ak by ťa niekto "udal", ja neviem koľko toho máš, hádam nie za kamión.
    Tieto veci a kroky sú citlivé. Preto odporúčam ponechať si relevantné doklady o nadobudnutí, aj stiahnuť si z netu obchodné podmienky.
    Môže a nemusí sa ti to zísť, ty vieš čo robíš.
    Ale vezmi si príklad, že mám doma knižnicu, 1000 kníh, v dobrom stave, hodnotnú klasiku....... hádam to môžem predať, ked ich už nepotrebujem?
    Zbavujem sa svojho majetku.
    Pordobne ak si aj kúpila 100ks minimálny odber a potrebuješ 3 ks, tak tých 97 predáš, to je logické, nie?
    ak to však urobíš napr. tri razy do mesiaca, tak sa moja odpoved tiež zmení a označím tvoje konanie za špekulatívne podnikanie bez oprávnenia.
    takže asi tak.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mimochodom, v profile máš, že si živnostník................a teraz čo? za koho sa pýtaš? ako živnostník máš IČO, či ako?

    paulite je offline (nepripojený) paulite

    paulite
    Kejka, to je moja sestra, ja tu nemam profil a nechcelo sa mi zakladat ho kvoli jednej otazke.
    Este ma napadlo, co darovacia zmluva?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aha, dobre, profil ma zmiatol a čo myslíš s tou darovacou zmluvou?
    akože to nechceš predať, ale darovať?

    paulite je offline (nepripojený) paulite

    paulite
    Napadlo ma, ze ci by to nebolo jednoduchsie pre mna a pre neho, keby to riesime formou darovacej zmluvy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.