Zavrieť

Porady

Doktor ma ženie na PN !

Dobrý deň. Som Szčo a nemocenskú platím 20 Eur môj obvodný doktor ma ženie marodovať a vyzerá to na dlhšiu marodku. Aby som úplne nezkrachoval chcem ešte zajtra tj piatok 28,10, 2011 ísť na sociálnu poistovňu a zvýšiť si na maximálne nemocenské poistenie. Viete mi povedať kolko budem teraz o 01, novembra platit a či ked pôjedem hned 02 novembra marodovať či dostanem zvýšenú marodku a kolko to asi bude, potrebujem si rozkalkulovať "život" Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak ťa doktor "ženie na PN" ... tak asi je na to dôvod ... nepodceňovala by som to - aj keď bude málo peňazí. Zdravie máš len jedno !!

    No a k tým peniazom .. ak máš povinné poistenie szčo - nárok máš na nemocenské bez akejkoľvek doby poistenia ... ale zvýšiť si VZ nemôžeš. (VZ sa stanovuje z posledného DP).
    Ak máš v úmysle, žeby si sa prihlásil na DNP .. tak tam je pre nárok na nemocenskú dávku potrebné splniť základnú podmienku - 270 dní poistenia. Ak by sa náhodou našlo nejaké ukončené poistenie za posledné 2 roky (napr ukončený PP) .. doba tohto poistenia sa môže pripočítať k dobe DNP.
    DNP = dobrovoľné nemocenské poistenie

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ronak,
    platíš povinné odvody do SP ako SZCO?
    ALebo platíš si dobrovolné nemocenské poistenie ako dobrovolne nemocensky poistená osoba?

    Lebo z tvojho príspevku sa nedá výjsť.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ronak Pozri príspevok
    Dobrý deň. Som Szčo a nemocenskú platím 20 Eur môj obvodný doktor ma ženie marodovať a vyzerá to na dlhšiu marodku. Aby som úplne nezkrachoval chcem ešte zajtra tj piatok 28,10, 2011 ísť na sociálnu poistovňu a zvýšiť si na maximálne nemocenské poistenie. Viete mi povedať kolko budem teraz o 01, novembra platit a či ked pôjedem hned 02 novembra marodovať či dostanem zvýšenú marodku a kolko to asi bude, potrebujem si rozkalkulovať "život" Dakujem za odpoved.
    zbytočne.....ak by si mal mať zvýšenú DNP musíš platiť 26 týždňov....predpokladám, že si dobrovoľne poistený...povinné poistenie ti nevzniklo.....mýlim sa?

    Doktor ma ženie na PN !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.