Zavrieť

Porady

Dohoda konto pracovného času

Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť skúsených mzdárov neviete mi poradiť ako by mala vyzerať dohoda o konte pracovného času ak firma chce k takému kroku so zamestnancom pristúpiť? Veľmi by ste mi pomohli, rovnako ako aj v tom, ako to funguje v praxi. Dosť sa popísalo o tom teoreticky ohľadne vedenia "troch účtov" pri konte, ale ako to uplatňujete v praxi? U nás sú zamestnanci odmeňovaní mesačnou mzdou. Ak máte s kontom prac. času aj osobné skúsenosti a používate to v svojej práci veľmi by ste mi tým pomohli. Čo treba uviesť v zmluve o konte prac. času? Všade sa iba uvádza, že musí byť uzavretá písomne.Za skoré reakcie ďakujem všetkým poraďákom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    konkrétne skúsenosti s tým nemám, ale čo som študovala, ako na to , tak KPČ môže zaviesť zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov, dohoda musí byť písomná a vyžaduje to aj dohodu s týmto zamestnancom /nestačí len rozhodnutie zamestnávateľa/.
    V prípade, že nemáte odbory, resp. zástupcu z-cov, KPČ sa nemôže zaviesť.
    Ak to všetko je poschvaľované a pristúpi sa ku KPČ, vedie sa evidencia -účet pracov.času, účet vyplatenej mzdy, rozdielový účet.
    Z uvedeného mám obavy /plánujeme to vo firme zaviesť v zime/, teoreticky to ovládam, neviem si celkom , čo to všetko to v praxi bude obnášať a hlavne u tých, ktorí vystúpia a mzdu budú mať vyplatenú. /ZP hovorí o tom, že najneskôr v lehote dvoch mesiacocov, kedy PP skončí sa uplatní na súde právo na vrátenie vyplatenej mzdy/.
    Snáď sa niekto ozve, kto s tým už začína, resp. plánuje KPČ.

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    touto cestou vyzývam skúsených poraďákov, aby sa pridali k našej téme a "fungovaniu" konta pracovného času v praxi...

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Ahoj, u nás sme zaviedli Konto pracovného času v materských školách. Dohodu o zavedení som spracovala na základe dostupných informácii. Uvidím, čo ukáže prax. Ale už teraz viem, že bude okolo toho dosť papierovačky.

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Ako bude fungovat konto prac. času u zamestnancov ktorý su odmeňovaný úkolovou mzdou? naozaj tu nič nie z praxe o KPČ a snažím sa získať čo najviac, tak ak niekto už frčí na KPČ dajte vedieť, moooc mi pomôžete...
    ​Dík

    Dohoda konto pracovného času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.