Zavrieť

Porady

Poprosim radu

Zdravim,

moze danove zaujimat co robim s PC ktore nakupujem? Ak trebars nakupujem notebook do 30 000 kazdy stvrtrok. Ak pridu na kontrolu mozu ma poziadat o vysvetlenie alebo aby som im tie notebooks ukazal? Ak ano, nie je tam nejaka lehota? Neviem o tom vela, len som si uvedomil ze v priebehu roka som mal 5 netobookov a z ich hladiska by to mohlo byt chapane ako "znizovanie danovej povinnosti"??? Neviem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    radorohal
    Zdravim,

    moze danove zaujimat co robim s PC ktore nakupujem? Ak trebars nakupujem notebook do 30 000 kazdy stvrtrok. Ak pridu na kontrolu mozu ma poziadat o vysvetlenie alebo aby som im tie notebooks ukazal? Ak ano, nie je tam nejaka lehota? Neviem o tom vela, len som si uvedomil ze v priebehu roka som mal 5 netobookov a z ich hladiska by to mohlo byt chapane ako "znizovanie danovej povinnosti"??? Neviem.

    Môžeš otázku doplniť , že či si predajca , alebo k čomu slúži 5 notebookov ?

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Závisí od rozhodnutia účtovnej jednotky, čo kúpi. Má to byť majetok, ktorý slúži na zabezpečenie, udržanie príjmov. Ak má podnikateľ 5 zamestnancov, môže im trebárs kúpiť aj po 2 notbooky. Ak je sám, daňový úrad môže skúmať, či výdavok bol oprávnený. Ak sa správnca dane ocitne v dôkaznej núdzi, čo sa tu dá predpokladať, je povinný dbať na vysvetlenie daňového subjektu prečo nakúpil také množstvo majetku.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ahoj,nabudúce zadaj taký názov témy aby bolo jasné o čo sa jedná,každá téma sa môže volať Poprosím radu a tvoja je 17 945ta v poradí tak by sa mohla volať Poprosím radu č 17 945.
    Preukázateľnosť výdavkov-nákladov je na strane daňovníka tak je na tebe či si dokážeš obhájiť 5 notebookov za rok,ak nie tak pri kontrole ti ich vyhodia z výdavkov a dorubia daň.Ešte je možnosť že neprídu na kontrolu,premlčacia lehota je 6 rokov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Daňový kontrolór môže vyzvať podnikateľský subjekt , aby im ukázal majetok , ktorý vedie v evidencii . U teba majú byť zaradené v evidencii drobného majetku . Tam eviduješ majetok do 30 000,- Sk .
    Si povinný im tie notebooky preukázať a môžu kontrolovať aj výrobné číslo . To v prípade , že by mali podozrenie z úmyselného znižovania si príjmov .

    radorohal je offline (nepripojený) radorohal

    Clovek podnikajuci na internete ...viac radorohal
    V poriadku. Ak som mal notebook kt., bol slaby a netahal mi aplikacie, tak som musel kupit iny. Co s nim? Mozem ho darovat? predat za 20 korun? Alebo co s nim? Musim ho mat 6 rokov? Nie je tam nejaka lehota ze napr. po 1 roku sa to berie ako .......- ze im jednoducho jedno co s nim urobim?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.