Zavrieť

Porady

Co na ohrev vody a ake kurenie ?

Jedna sa o bungalov tepelne straty 2kw , 1.5 kw s rekuperaciou co by ste doporucily na ohrev vody 2 osoby a vykurovanie alebo temperovanie voda je zo studne slnko mi svieti na pozemok do 15 00 hodiny pozemok je svahovity na juh ziadne okna na sever na severe som chraneni kopcom som v dolinke bungalov je v stadiu projektovania snazim sa o pasivnu stavbu nekomplikovanu . Straty objektu su pocitane bez akychkolvek ziskov !
Usporiadat
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

vykurovanie by som riesil aktivnou rekuperaciou, ohrev vody elektrickym bojlerom. Popripade kombinovanym bojlerom elektrika + fotovolticke panely.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fiegaadam fiegaadam

fiegaadam je offline (nepripojený) fiegaadam

elektricky bojler najdrahsia moznost , fotovolticke panely mala ucinost slnko svieti umna na pozemok iba do 15 00 hodiny stromy tienia tiez ako som pisal a co tepelne cerpadlo zem voda plosny kolektor ?
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

ak je bojler najdrahsia moznost, co je potom tepelne cerpadlo zem - voda?
Ludia ved trocha ratajte, spotreba nie je vsetko - tak ako nas to ucia ekoteroristi.
Prevadzka kazdeho zariadenia sa sklada z nakladov na zakupenie, na instalaciu, na prevadzku a na udrzbu.
Az tuto sumu ma zmysel porovnat, nie to ci jedno "zere" 1kW, alebo 5kW - to su absolutne irelevantne udaje.
Ono je to jedno ze pozemok mas osvetleny len do 15h. KOmbinovany bojler AC - DC je len o par € drahsi ako jednoucelak. No a fotovolticke panely sa po "uspechoch" FVE daju kupit za smiesne peniaze.
Takze v principe ak cosi ohreju je dobre, ak nie, nic sa nedeje - pri nakladoch na tento sposob (par € rozdielu ceny boilera, 20m kabla, 1 istic, dva panely na inzerat, udrzba ziadna) je to maximalna pohoda.
1 0
fiegaadam fiegaadam

fiegaadam je offline (nepripojený) fiegaadam

moja obava je co oci nevidia srdce neboly, ludia ukradnu rozbiju panely, len s principu lebo on ma a a ja nemam , kolko m2 by mi trebalo namontovt ? a kolko by to asi stalo ? TC nevidiet v zemi trupky nezhniju a jedina vec co sa vymeni je Tc po case ?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
pokiaľ viem rekuperácia s ohrevom má zásobník s el. doohrevom, k tomu sa pripája pomocný zdroj- solárne kolektory, plyn, alebo kozub...
0 0
fiegaadam fiegaadam

fiegaadam je offline (nepripojený) fiegaadam

http://www.logitex.sk/8/index.php?ac...5sbp7ck3kcja01 toto si myslel ? zaujimave riesenie aj financne .
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

presne to, princip sialene jednoduchy, bojler kvalitny - Drazice
A ci solar pojde alebo nie, uvidim :-)
Treba na to 2 az 4 panely podla vykonu, to je len kusok na streche
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

Bojlery tatramat nie su kvalitne?
0 0
brabad brabad

brabad je offline (nepripojený) brabad

Zdravím. Tieni má pravdu s tým tepelným čerpadlom . . . pri tak nízkej spotrebe na vykurovanie je to nenávratná investícia. Jednoznačne nedoporučujem.
Aj o tých paneloch by som veľmi porozmýšľal z vlastnej skúsenosti viem, že spotreba energie na ohrev je počas leta cca 150 dní . . . 200l denne! . . . 2600kwh . . . pri nočnom prúde cca 170€ za leto.
Solar môže vykúriť z toho tak 50% čo je 85€ za leto (zohľadniť treba aj skoré zatienenie).
A teraz si vypočítajme návratnosť investície 2500€ za solárny systém ohrevu vody . . . 29 rokov.
Ak sa mýlim, rád o tom podiskutujem.
pomôcka:
http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-...rev-teple-vody
1 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

2500 by som zato nedal, idem to poriesit za cca 500 tak ako som pisal :-)
0 0
brabad brabad

brabad je offline (nepripojený) brabad

čo bude za 500€?
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Solarny ohrev TUV.
Kvapalinove kolektory si vyzaduju udrzbu, toto sa len namontuje a kym sa nerozpadne tak ide.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
fetya Pozri príspevok
Bojlery tatramat nie su kvalitne?
Snáď sú ale Dražice už 20 rokov robia smaltované bojlery ktoré pri upravenej vode z vodovodu po 10-ich rokoch ani nepostrehnú zmenu vnútorného plášťa. ak je voda studňová odnesie to iba anódová tyč. Oproti tomu bojler Technomed z Lučenca je iba nafarbená holá oceľ a po pár rokoch studne je zrelý na vyhadzov.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

presne tak, spravny postreh, o tom je ta kvalita
0 0
brabad brabad

brabad je offline (nepripojený) brabad

A čo náš Tatramat? Nemaju kvalitné výrobky?
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

nas?

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=9217&SID=8&P=0

boli casy, boli
0 0
brabad brabad

brabad je offline (nepripojený) brabad

To ja viem, ale ide o to, že kúpou výrobku zo Slovenska o rovnakej kvalite a cene ako v zahraničí zamestnáme suseda, ktorý je doma na 60%, alebo išiel pracovať do Dražíc, kde si slováci chodia kupovať zásobníky o rovnakej kvalite a cene až na to že dane idú na výplaty skorumpovaných českých politikov a nakoniec si len ponadávame, že . . . . .
Mali by sme všetci omnoho viac práce, keby sme sa správali so štipkou hrdosti a vlastenectva a nekupovali veci len pre to, že je to zahraničný výrobok. Takéto správanie je pozostatok myslenia po revolúcii, kedy sme dostali tu možnosť kúpiť zahraničný kvalitný tovar a dokonale to zneužili zahraničné firmy, ktoré zničili aj to dobré čo tu bolo.
Dnes je čas na hrdosť a pud sebazáchovy, lebo prichádzaju zlé časy.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Dobre, ja na ukoncenie tejto uvedomelej vlasteneckej debaty len tolkoto:

Ak mi Tatramat, ci kto to teraz je, doda rovnako kvalitny bojler osadeny AC aj DC spriralou za lepsiu cenu, tak nemam problem, kupujem.

A myslis snad ze zisky Taramatu zostavaju v SR?
0 0
brabad brabad

brabad je offline (nepripojený) brabad

Zisk akciovej spoločnosti ostáva akcionárovi a ten si s ňou urobí čo chce. Či je to slovák a investuje do slovenska, alebo Nemec a minie za jachtu na Havaji, to my neovplyvníme.
Ale ja píšem o zamestananosti a daniach, ktoré tu ostávaju a z týchto peňazí Slovensko žije.
Ja sa nechcem hádať, len ma štve, ako si sami robíme zle a prídeme na to až keď bude neskoro.
Cena? Ak to isté vyrobí čech v Dražiciach, ktorý zarobi o 50% viac ako slovák v Poprade a český výrobok je lacnejší, nie je to s kostolnym poriadkom. Buď použiju horší materiál, alebo si to nechaju vyrobiť v Rumunsku a tvária sa, že je to český výrobok.
Nech je to ako chce, podporovať Slovenské výrobky by sme mali všetci, lebo inak sa lepšie nikdy nebudeme mať !!!
0 0
brabad brabad

brabad je offline (nepripojený) brabad

Povedzme si to takto: Stačí iba pár bodíkov z každého nákupu na benzínke SHEL, aby sa ľudia dali ovplyvniť a chodili čapovať benzín o 4% drahší. Čo keby ešte tak
každý vlastnil nejaký podiel zo SHELky? Nechodil by len do SHELky kupovať benzín? Nebolo by mu šumafuk, že je drahší?
Slovensko virtuálne vlastní 20% s každej firmy, pretože 20% zo zisku ide Slovensku . . . Slovensko sme my a to znamená, že sa podielame na zisku. Napriek tomu kašleme na to,
že si ten zisk môžme aj sami zvyšovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať