Zavrieť

Porady

hľadám dobrého a nie veľmi drahého architekta z KE

Chcela by som jednoduchý domček s podkrovím, tak ak o niekom viete, tak by som poprosila o kontakt.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ak mozem poradit, tak ak si mate vybrat medzi total lacnym individualnym projektom a katalogovym projektom,tak berte radsej katalogovy.
    Pre stavebne povolenie stacia schematicke vykresy a tyto najlacnejsi to beru doslovne. Potom je katalog fakt lepsi a este aj lacnejsi.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    okolo 1500€ individualny projekt zozeniete,
    na margo buchacovho prispevku, mne jeden krovar nacenoval krov a hovori "cena za pracu sa rovna cene za drevo",
    tak som mu povedal, ze drevo mam zadarmo

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    stanka333 Pozri príspevok
    Chcela by som jednoduchý domček s podkrovím, tak ak o niekom viete, tak by som poprosila o kontakt.
    nie veľmi drahého architekta
    ...t.j.......????

    Architekt berie cca +- 10 % z celkového rozpočtu ...

    Vypočítaj si , koľko to asi bude a čo sa viac oplatí ....
    A nie je lepšie, ak ti architekt naprojektuje aj inžinierske siete, lebo pri kataógových domoch to nieje, kedže nepoznajú danú situáci a tak si potom musím zvlášť hľadať iného, ktorý by mi to urobil, nie? Ja sa v tom nevyznám, kedže som dom ešte nestavala, preto ďakujem za každú dobrú radu

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    buchač Pozri príspevok
    ...t.j.......????

    Architekt berie cca +- 10 % z celkového rozpočtu ...

    Vypočítaj si , koľko to asi bude a čo sa viac oplatí ....

    To je nejaky mytus. Ani oficialna metodika nacenovania tak nefunguje. cca 8 percent je komplet projekt pre uzemne, stavebne, realizacne konanie a zabezpecenie inzinieringu okolo celej stavby. Lenze to,co nerobis, to nenacenujes. Takze v konecnom dosledku to je tak do 2 percent pre stavebne povolenie a do 4 percent aj s realizakom. A to su ti najdrahsi, toto nacenovanie nikto normalny nepouziva

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    stanka333 Pozri príspevok
    A nie je lepšie, ak ti architekt naprojektuje aj inžinierske siete, lebo pri kataógových domoch to nieje, kedže nepoznajú danú situáci a tak si potom musím zvlášť hľadať iného, ktorý by mi to urobil, nie? Ja sa v tom nevyznám, kedže som dom ešte nestavala, preto ďakujem za každú dobrú radu
    Skusme to takto:
    katalogovy dom 800€ +osadenie 200€, to mas 1000€. V hodnote 1000€ nic normalne individualne nezozeniete.
    A to Vam pisem ako totalny odporca hnusneho katalog stylu. Jednoducho,ak chcete fakt lacno,tak na individualny projekt sa radsej vykaslite, kupite total fuserinu a budete mat z toho nervy.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Skuste skor popisat, aku mate predstavu o dome. Ludia Vam poradia do akych cien realizacie sa da zmestit a z vlastnych skusenosti aj aky projekt mate hladat.

    lucochod je offline (nepripojený) lucochod

    lucochod
    Ak sa rozhodnete pre architekta, ten Vam pomôže uskutočnit Vaśe predstavy. Zhodnotí polohu pozemku, jeho prípadnú svahovitosť, podložie, spodnú vodu, využitelnošt pozemku, svetové strany. Individiduálny prístup profesií- statik , elektro, plyn, zdravotechnika ...
    Samozrejme to niečo stojí ale predpokladám že v tomto dome budete chcieť stráviť časť svojho života. Katalógový dom sa zdá byť cenovo prístupnejši avšak veľakrát sa cena nabaľuje postupne, a v konečnom dôsledku sa môže vyrovnať individuálnemu projektu. Ide oto , že ak máte náhodou svahovitý pozemok a katalógový dom je projektovaný na rovinu robíte vysoké základy ( nejake to euro naviac ), upravujete terén ( nejake to euro naviac ), nesedí Vám až tak dispozícia dáte to niekomu prekreslit ( nejake to euro naviac ), spodná voda-preriesenie základov ( nejake to euro naviac )pripadne odvodnenie pozemku, nedoriesena kanalizacia v lokalite (aj to sa stava ) atd atd.
    Ak by ste este mali zaujem skuste ma kontaktovat na lucia.dudrova@gmail.com

    ahornik je offline (nepripojený) ahornik

    ahornik
    Dobry den, myslite si, cena nad 6000 Eur za kompletny projekt rodinneho domu- prizemneho /cca 11mx22m plus dvojita samostatne stojaca garaz/ je prilis vysoka?

    JOHC je offline (nepripojený) JOHC

    JOHC
    Dobrý deň, ja kreslím individuálne projekty RD okolo 1500-2000€ na komplet. V prípade záujmu ma kontaktujte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.