Zavrieť

Porady

žiadosť o vratenie preplatku na ZP

Ahojte, existuje nejake tlacio na vratenie preplatku na VsZP??? Alebo kto uz podaval ako to ma zhruba vyzerat????

dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    querying Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať: Katrina13, či je pravda, že vrátené peniaze sú automaticky znížené o daň? /niečo ako platba dane z príjmu?/ neviem presne... len som zachytila info, že pri vrátení preplatku sa niečo strháva a že je lepšie vyrovnávať preplatok tak že sa o sumu preplatku zníži platba v budúcnosti....
    Ak máte skúsenosti... upresnite prosím
    Pri preplatku na ZP je poisťovňa povinná preplatok zraziť. Z preplatku je zrazená zrážková daň a suma preplatku ti bude vrátená ako rozdiel medzi preplatkom a zrážkovou daňou.
    Potom je naozaj lepšie (ak vieš, aký preplatok ti vychádza) znížiť poistné na ZP v ďalšom (prípadne) ďalších mesiacoch.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    dida2 Pozri príspevok
    No ja som to myslela cez RZZP, ale posielala som minule len to Potvrdenie o poberaní ND, tak preto ma zmiatla tá Žiadosť o vrátenie preplatku...
    Ak by si platila viac na poistnom, ako je mesačný predpis - vtedy treba osobitne žiadosť (je to zaplatené poistné bez právneho dôvodu). Nejde to do RZZP. Ak si ale platila normálne - len teda tam je PNka - tak bude preplatok v RZZP - netreba osobitne žiadať.
    Toto je prax vo všeobecnej ZP V Apolle s týmto problém nebol. V Dôvere neviem - pre istotu platím menej, zrovnám vždy do konca roka

    Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

    Katrina13
    Ja som dávala žiadosť úplne obyčajnú ako píšeš hocikde inde na úrad a bolo to v poriadku.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No ja viem, že sú 2 druhy preplatkov v ZP :
    1) je z RZZP , ten sa zdaňuje , toto zašlú automaticky
    2) je z platieb zaplatených neoprávnene ZP, a toto sa nezdaňuje a na toto treba písať žiadosť o vyplatenie

    Teda jeden rok sa mi stalo, že mi prišli dve platby zo ZP, a potom listy s vysvetlením a rozpisom.

    querying je offline (nepripojený) querying

    querying
    Ahojte, chcem sa spýtať: Katrina13, či je pravda, že vrátené peniaze sú automaticky znížené o daň? /niečo ako platba dane z príjmu?/ neviem presne... len som zachytila info, že pri vrátení preplatku sa niečo strháva a že je lepšie vyrovnávať preplatok tak že sa o sumu preplatku zníži platba v budúcnosti....
    Ak máte skúsenosti... upresnite prosím

    Adriannna je offline (nepripojený) Adriannna

    Adriannna
    Dobry den, zistila som, ze zamestnankyna mala narok od 1.5.2011 narok na 1/2 sadzby poistneho na ZP z dovodu invalidity.Takze opravim mesacne vykazy do ZP za 5.-12.mesiac, vznikne nam preplatok, ktory nam ZP vrati na zaklade ziadosti na nas ucet.Ja ho vyplatim dotycnej pracovnicke z pokladne v hotovosti.Tu sumu potom mozem vysporiadat v buducom RZD tak ze ju odratam z r.00a - zaplatene poistne na ZP?Mozem takto postupovat aj pri spatnom priznani starobneho dochodku, ked nam vratia poistne na SP?....

    dida2 je offline (nepripojený) dida2

    dida2
    Dobrý večer,
    musí byť podaná žiadosť o vrátenie preplatku na ZP, alebo stačí iba poslať Potvrdenie o poberaní nemoc. dávok od SP?
    Ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    dida2 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    musí byť podaná žiadosť o vrátenie preplatku na ZP, alebo stačí iba poslať Potvrdenie o poberaní nemoc. dávok od SP?
    Ďakujem
    preplatky sa budú vraciať jedine cez RZZP, inak asi nie.....

    dida2 je offline (nepripojený) dida2

    dida2
    No ja som to myslela cez RZZP, ale posielala som minule len to Potvrdenie o poberaní ND, tak preto ma zmiatla tá Žiadosť o vrátenie preplatku...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    dida2 Pozri príspevok
    No ja som to myslela cez RZZP, ale posielala som minule len to Potvrdenie o poberaní ND, tak preto ma zmiatla tá Žiadosť o vrátenie preplatku...
    skús ....ale pokiaľ viem, ide to iba cez RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.