Zavrieť

Porady

odstupné

Prajem pekný deň, poradte ako postupovať. Spolupracovníčka je na starobnom dôchodku a je zamestnaná na trvalý PP ,odrobené má min 20 rokov. Z dôvodu šetrenia sa rozhodlo vedenie ju prepustiť a jej práca by sa rozdelila ostatným pracovníkom. Výpovedná doba 3 mesiace alebo odstupné 3 mesiace alebo viac? ( ide o Obecný úrad). Čo ďalej jej ešte patrí? , aby obe strany boli spokojné. Rozviazanie PP dohodou. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No myslím,
    že Vaša pracovníčka má okrem toho spomínaného nárok aj na odchodné

    § 76a
    Odchodné

    (1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na
    a) invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %,
    b) predčasný starobný dôchodok alebo
    c) starobný dôchodok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cami Pozri príspevok
    Pekný deň, poprosím poraďte. dostal som výpoveď podľa §63 ods.1písm. b) zákona č. 311/2001 Z.z.(doporučená zásielka) dnes. Výpovedná doba začína 1.12.2012 a pracovný pomer končí dňom 28.02.2012. (výpovedná doba 3 mesiace). Poprosím o radu ako postupovať. Mám odrobené viac ako 5 rokov vo firme. Odstupné? Môžem si vybrať odstupné alebo výpovedná doba. Nevyznám sa v tom. Poprosím o radu. Ďakujem.
    ÁNo, môžeš si vybrať, ak v priebehu tohoto mesiaca(pred začiatkom VD) požiadaš o skončenie PP dohodou, budeš mať nárok na odstupné, (najmemej trojmesačné, ak nemáte v KZ upravé viac) ak do konca mesiaca nepožiadaš, nárok na odtupné zanikne a VD si budeš musieť odpracovať.

    cami je offline (nepripojený) cami

    cami
    Pekný deň, poprosím poraďte. dostal som výpoveď podľa §63 ods.1písm. b) zákona č. 311/2001 Z.z.(doporučená zásielka) dnes. Výpovedná doba začína 1.12.2012 a pracovný pomer končí dňom 28.02.2012. (výpovedná doba 3 mesiace). Poprosím o radu ako postupovať. Mám odrobené viac ako 5 rokov vo firme. Odstupné? Môžem si vybrať odstupné alebo výpovedná doba. Nevyznám sa v tom. Poprosím o radu. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.