Zavrieť

Porady

Neviem čo chcem v živote robiť :(

Za chvíľu ma čaká stredná a ja sa stále neviem rozhodnúť na akú školu pojdem ani čo by som chcel vlastne v budúcnosti robiť.
Neviem sa rozhodnúť aj preto lebo mám málo záujmov a nič také ma nebavi.Najskor som myslel že budem novinárom ale od toho ma odhovorili pretože je tam ťažké uplatnenie potom som myslel architekt ale neviem či by to bolo v mojich silách a či by ma to vobec bavilo.Nad inými povolaniami som ani nerozmýšľal učím sa celkom dobre jednotky a dvojky takže ja neviem.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Za chvíľu ma čaká stredná a ja sa stále neviem rozhodnúť na akú školu pojdem ani čo by som chcel vlastne v budúcnosti robiť.
Máš ty vôbec nejaké ambície? Podľa toho vyjadrenia aby si asi bol najradšej nezamestnaný, ale aby ti niekto platil (štát).
Neviem sa rozhodnúť aj preto lebo mám málo záujmov a nič také ma nebavi.
A čo ťa vlastne baví? Alebo len v posteli vylihuješ?


Tomuto vravím DEGRADÁCIA osobnosti - z takýchto sa väčšinou stávajú ******* (domysli si!).
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
no toto je dosť ťažké. Kamarát šiel na právo a absolútne ho to nebaví, ikeď si myslel, že bude. Je veľmi ťažké si vybrať v 18tich zameranie, ktoré nás bude živiť a baviť celý život...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zameraj sa na to, čo ťa baví dlhšiu dobu a podľa toho sa orientuj.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja som mala opačný problém, milión záujmov a nevedela som si vybrať... nakoniec musela rozhodnúť racionalita pred snami... VŠMÚ, Ekonomika, IT, Právo, šport..... Vyhrala ekonomika. A nakoniec pracujem ako IT

No ťažko keď sám nevieš čo ta baví. inac, nech cokolvek vystudujes aj tak pravdepodobne budes robit nieco ine
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ale sú aj výnimky, čo vyštudujú niečo, že ho to dokonca baví, a aj sa tomu venujú po celý život. Myslím, že málo kto má to šťastie a môže si povedať, že robota, ktorú robím ma baví. Toto by som priala všetkým !
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja naozaj robím to čo ma baví. Ale školu som si nevybrala najlepšie Ale je kopec vecí ktoré by ma tiež bavili. Mňa baví veľmi veľa vecí, len život je krátky na všetky aktivity.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
To si fakt pekne napísala.... život je fakt veľmi krátky....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aj ja som takto "mudroval" : študoval som jedno, chcel som robiť druhé, robil som tretie, teraz oddychujem - to mi ide najlepšie .
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ale zadávateľ otázky sa chystá ešte iba na strednú školu. V 14 - 15 rokoch vie málokto, čím chce byť. Keď sa učíš dobre, možno by bolo riešením gymnázium a máš ešte čas sa rozhodnúť čo ďalej.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Aha, ja som pochopila ze uz ide na VŠ, že strednú končí... no tak v 14-tich rokoch som chcela byť majsterkou sveta v gymnastike, prípadne princeznou alebo rockovou hviezdou...

Tak potom zadavatel nie je na tom tak zle, ked uz v 14-tich si uvedomuje ze by mal rozmyslat nad buducnostou. Kašli na buducnost a uzivaj si mládí
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

gymnázium je podľa mňa tou najlepšou voľbou....(aj preto, že aj ja ho mám a mladšia dcéra končí o rok )pritom staršia dcéra nechcela počuť o gympli, teraz na LF dobieha .....
0 0
sasenkak sasenkak

sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

Tamila Pozri príspevok
Ale zadávateľ otázky sa chystá ešte iba na strednú školu. V 14 - 15 rokoch vie málokto, čím chce byť. Keď sa učíš dobre, možno by bolo riešením gymnázium a máš ešte čas sa rozhodnúť čo ďalej.
Po precitani odpovedi , som chcela upozornit presne na to,ze dotycny sa chysta iba na strednu - predpokladam, ze ma 15rokov,vtedy naozaj malokto vie co chce v zivote robit a prave to ,ze sa nad tým zamysla uz v tomto veku je chvalyhodné.Tiez doporucujem gymnazium a nakoniec sa pre tu novinarčinu mozno predsa len rozhodnes:-)
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Psychológovia robia také poradenstvo + testy na profi-orientáciu, presne pre takých, čo sa nevedia rozhodnúť. Otestujú ťa, na čo máš najlepšie predpoklady, a poradia, aká SŠ by bola pre teba vhodná. Syn mal podobný problém a zariadili sme sa podľa rady psychologičky. S odstupom času to hodnotíme ako dobré rozhodnutie. Skús sa objednať do CPPPaP (pekná skratka, čo? teda Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie) na tie testy a uvidíš. Ak nepomôžu, rozhodne neuškodia, aspoň sa niečo zaujímavé o sebe dozvieš...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

terry155 Pozri príspevok
Za chvíľu ma čaká stredná a ja sa stále neviem rozhodnúť na akú školu pojdem ani čo by som chcel vlastne v budúcnosti robiť.
Neviem sa rozhodnúť aj preto lebo mám málo záujmov a nič také ma nebavi.Najskor som myslel že budem novinárom ale od toho ma odhovorili pretože je tam ťažké uplatnenie potom som myslel architekt ale neviem či by to bolo v mojich silách a či by ma to vobec bavilo.Nad inými povolaniami som ani nerozmýšľal učím sa celkom dobre jednotky a dvojky takže ja neviem.
NA to, že si ešte len za ZŠ, tak je chvályhodné, že sa vôbec nad svojou budúcnosťou už zamýšľaš. Na margo misoftovej poznámky:


misoft Pozri príspevok
Máš ty vôbec nejaké ambície? Podľa toho vyjadrenia aby si asi bol najradšej nezamestnaný, ale aby ti niekto platil (štát).
A čo ťa vlastne baví? Alebo len v posteli vylihuješ?


Tomuto vravím DEGRADÁCIA osobnosti - z takýchto sa väčšinou stávajú ******* (domysli si!).
by som len chcel uviesť moju skúsenosť s pubertálnym synom, ktorému boli donedávna (teraz má 17) úplne lautr jedno. Preto sme ho dali na 8 ročné gymnázium, kde mal čas nad tým rozmýšľať.

Keďže si ešte na ZŠ, treba myslieť dopredu - budeš chcieť ísť na VŠ? Ak áno, tak dobrou voľbou je to gymnázium. Z gympla sa môžeš odraziť na ktorúkoľvek VŠ. AK na VŠ nechceš ísť, dobré by bola nejaká špecializácia, nejaká odborná škola, aby si mal výúčný list.

Pouvažuj tiež nad tým, aký si ty - či skôr umelecký (máš talent na nejaké umenie?), alebo technický, alebo len filozofický ("špekulant"). Aj podľa toho môžeš smerovať svoje vzdelanie a budúce povolanie. V podstatne na strednej škole ani tak nezáleží, pokiaľ sa nejedná o vyslovene odbornú školu - trebárs elektrotechnická priemyslovka. So strednou ekonomickou môžeš stále ísť robiť aj nejakú manuálnu prácu a naopak - s nejakou strednou stavbárskou môžeš robiť napr. v správcovskej spoločnosti technika. Dôležitejší je výber VŠ.

Takže ak nevieš čo a kam, gymnáziom nič nepokazíš. Ako druhú školu si daj nejakú odbornú (nechcem ti radiť žiadnu konkrétnu, lebo neviem, na čo by ťa mohlo baviť).
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft Pozri príspevok
Máš ty vôbec nejaké ambície? Podľa toho vyjadrenia aby si asi bol najradšej nezamestnaný, ale aby ti niekto platil (štát).
A čo ťa vlastne baví? Alebo len v posteli vylihuješ?
Reagujem na otázku "A čo ťa vlastne baví? Alebo len v posteli vylihuješ?"

Tomuto vravím DEGRADÁCIA osobnosti - z takýchto sa väčšinou stávajú ******* (domysli si!).
Nikdy nevieš koho máš na druhej strane. Čo keby ti odpovedal, že všetko.
Poznám taký prípad. Všetko a ešte do hĺbky. A nevie sa nájsť, a to má podstatne viac rokov. Je po gymnáziu aj po VŠ. Nepracuje v odbore.
Príliš veľa záujmov, chodiaca encyklopédia. Veľmi ťažké. Vzácna každá sekunda života, voľná chvíľa neexistuje.


0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môžeš ísť upratovať cigánske dediny.Tam si rýchlo spomenieš čo chceš robiť.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

mňa vždy strašne bavila chémia, bola som dokonca úspešná riešiteľka v okresnom kole
aj som chémiu vyštudovala
ale nebolo sa kde zamestnať , tak som sa rekvalifikovala - na účtovníčku
ak by som si teraz mala vybrať VŠ - idem na ekonómiu
Naposledy upravil Ivana Š : 03.11.11 at 18:29
0 0
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
uz len to ze tu napisal znaci ze nestagnuje a zaujima ho co s nim bude.. chod na gymnazium mas viac moznosti a hlavne nebudes v "teplej" triede niekde na strojnickom abo inom sou.. na gymnaziu je stale viac dievcat a lepsie sa ti bude rano vstava na nultu .)
1 0
terry155 terry155

terry155 je offline (nepripojený) terry155

Ďakujem za rady len by som chcel dodať ze nad gymom som tiez rozmýšľal len ma to trocha odraďuje lebo ak to nezvládnem tak nemám nič.Toho sa bojím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať