Zavrieť

Porady

Náhrada škody za nedodanie tovaru zo zahraničia

Dobrý deň milí poraďáci, mohli by ste mi prosím napísať či nemáte skúsenosť s obchodovaním s tretími krajinami. Konkrétne sme reklamovali tovar, ale bohužiaľ dodávatelia sa už neozvali ( zmenil sa konateľ firmy a ten si asi povedal, že sme ďaleko a pre neho je to slušný zisk ), takže sme prišli aj o peniaze aj o tovar v celkom značnej sume, riešili sme to cez rôzne ministerstvá a kompetentné inštitúcie asi 4 mesiace, ale samozrejme nik nám nepomohol a súdiť sa s niekým takto na diaľku je nereálne, tak by ma zaujímalo keďže doklady k tomu máme,že tovar bol zaplatený aj odoslaný a celú mailovú komunikáciu so zúčastnenými stranami, či sa dá táto škoda nejako odpísať, prípadne ak áno ako na to? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa prvej časti príspevku vy ste zaplatili, ale nedostali tovar.
    V druhej časti píšeš o zaplatení a odoslaní, tak nerozumiem, ste dodávateľ, alebo odberateľ?
    Aké doklady k tomu máte?
    Aká škoda a z akého titulu vznikla?

    Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

    Katrina13
    Tovar sme zaplatili, prišiel ale keďže bol v kvalite, ktorú by sme mi zákazníkom nepustili, tak sme ho poslali v rámci reklamácie naspäť s tým, že sme mali v maily potvrdené, že ho vymenia za tovar zodpovedajúci požadovanej kvalite, ale výmena tovaru už nenastala. Doklad máme o zaplatení tovaru z účtu, celú mailovú komunikáciu, kde sa dodávateľ vyjadril, že tovar vymení alebo v prípadne ak nebude mať lepšiu kvalitu, vráti peniaze a následne celú mailovú komunikáciu s kompetentnými inštitúciami kde problém riešime oficiálnou cestou.Len sa bohužiaľ nič nevyriešilo a škodu máme vyše 1.500 USD.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak to už je jasnejšie vysvetlené. Vaša škoda je vo výške zaplateného tovaru.
    PU účtovanie 549/132 pri spôssobe A účtovania o zásobách. Mohli by ste zaúčtovať očakávanú náhradu škody 378/648, ale píšeš, že sa nič nevymôže.
    Ak ste tovar nemali poistený, prípadne nejakú inú poistku podnikateľov, z ktorej by ste si nejaké plnenie mohli nárokovať, tak tento zápis odpadá.
    zelenou farbou - netýka sa, je to mimo témy.
    JU - škodu preúčtuješ na VNZD
    Naposledy upravil KEJKA : 04.11.11 at 08:46 Dôvod: úprava pre JU

    Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

    Katrina13
    To je zápis pre podvojné účtovníctvo? My pracujeme v JÚ a bohužiaľ tovar sme poistený nemali a nevymôže sa pretože by sme museli ísť súdnou cestou a to nie sme schopný v inom štáte a s rečovou bariérou riešiť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pardon, už som sa nepozrela na zadanie a tému...........príspevok som upravila.

    Náhrada škody za nedodanie tovaru zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.