Zavrieť

Porady

Ukladanie účtovnej závierky do zbierky listín

Dobrý večer, asi mám velikánsky problém. Požiadali sme o zmenu v Obchodnom registri. V s.r.o. už bude iba jeden majiteľ. Je to maličká firmička, ktorá prevádzkuje kaviareň. Problém je, ž esom neuložila účtovnú závirku do Zbierky listín...je ešte šanca vyhnúť sa pokute????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Súhlasím. Poslať to treba, nech máte splnenú povinnosť, ale v lehote to už nebude, takže je jedno či dnes alebo zajtra. Ale pošlite to. Mne tiež u všetkých ukazuje že žiadne listiny a pritom každý rok to tam ukladáme... Neunúvajú to ani uploadovať, a nie to ešte kontrolovať....

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Účtovnú závierku zasielaš na príslušný obchodný register a nie je to spoplatnené.

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    len pre info nedalo mi, ze vsetky firmy, ktoré som odovzdala, vzdy zapisali a jednu uz dva roky nie, tak som sa telefonicky informovala, a do dvoch dni je uctovna zavierka tejto firmy za rok 2009 aj 2010 zapisana...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    taduska Pozri príspevok
    Ale mám to tam asi rýchlo poslať, však?
    je úplne jedno, ako rýchlo to tam pošleš. Mne osobne doteraz v dvoch firmách ešte stále neukazuje, ÚZ za 2009 a v jednej za minulý rok - hoci boli všetky odovzdané v jeden deň na jednom súde (spolu 7 firiem)....

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    No rýchlo, skrátka poslať..v každom prípade je to zákonná povinnosť, ktorá platí, ak sa nemýlim od roku 2001.
    Dávam ešte do pozornosti ustanovenie § 68 ods.6 písm. f) Obchodného zákonníka, podľa ktorého jedným z dôvodov zrušenia spoločnosti súdom môže byť nesplnenie povinnosti uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia nasledujúce po sebe.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tictac7 Pozri príspevok
    je úplne jedno, ako rýchlo to tam pošleš. Mne osobne doteraz v dvoch firmách ešte stále neukazuje, ÚZ za 2009 a v jednej za minulý rok - hoci boli všetky odovzdané v jeden deň na jednom súde (spolu 7 firiem)....
    je rozdiel, ked máš doklad o zaslaní a taduska ho nemá.....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    taduska Pozri príspevok
    A môžem to zaslať aj poštou?
    ja iba poštou, so sprievodným listom, za všetky firmy, jednou zásielkou.......

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    mne jednu firmu minuly rok nezapisali ani tento... a vzdy len tu jednu a odovzdavala som to naraz...

    AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

    AdaMtiM
    Ja si teda na toto dávam pozor a keď pošlem a nezapíšu/neuložia .... kým to nevidím na nete že to je v zbierke listín, tak tam volám, urgujem to , lebo mi zrušili jednu firmu na základe toho že neboli doručené listiny do zbierky listín /teda ale za viac rokov/ ... tak neviem či mi pomohol ten doklad o zaslaní ...asi moc nie.... ale tuším je už za rok 2011 zmena - už sa to nebude posielať na OR ale na iný úrad "register účtovných závierok" a tento to zašle na OR následne .....teda myslím

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    AdaMtiM Pozri príspevok
    Ja si teda na toto dávam pozor a keď pošlem a nezapíšu/neuložia .... kým to nevidím na nete že to je v zbierke listín, tak tam volám, urgujem to , lebo mi zrušili jednu firmu na základe toho že neboli doručené listiny do zbierky listín /teda ale za viac rokov/ ... tak neviem či mi pomohol ten doklad o zaslaní ...asi moc nie.... ale tuším je už za rok 2011 zmena - už sa to nebude posielať na OR ale na iný úrad "register účtovných závierok" a tento to zašle na OR následne .....teda myslím

    Firmu ti zrušili na podnet a nezaloženie účtovných závierok do zbierky listín bol len dôvod na podanie podnetu.

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    Ja to dám každej firme, nech si to doporučene pošlú a odkontrolujeme to na nete, lebo podla mna, ked to tam neni, je niekde chyba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.