Zavrieť

Porady

Zastupovanie počas MD a RP

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť, či je možné zakotviť v jednej pracovnej zmluve, že prijímam zamestnanca počas zastupovania MD a RP, ale zároveň určiť termín a teda dobu určitú napríklad na rok a následne to zmenou pracovnej zmluvy každý rok predlžovať? jedná sa mi o to, že 3 mesačná skúšobná doba je málo na to, aby som zistila, či si zamestnanca na zastupovanie nechám na celú dobu, kým sa mi nevráti baba z RP (napr. po troch rokoch, resp. pri reťazových pôrodoch aj viac). Nie raz sa mi osvedčilo, že zamestnanec "začal vystrkovať rožky" až po skúšobnej dobe...
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    patika101 Pozri príspevok
    Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť, či je možné zakotviť v jednej pracovnej zmluve, že prijímam zamestnanca počas zastupovania MD a RP, ale zároveň určiť termín a teda dobu určitú napríklad na rok a následne to zmenou pracovnej zmluvy každý rok predlžovať? jedná sa mi o to, že 3 mesačná skúšobná doba je málo na to, aby som zistila, či si zamestnanca na zastupovanie nechám na celú dobu, kým sa mi nevráti baba z RP (napr. po troch rokoch, resp. pri reťazových pôrodoch aj viac). Nie raz sa mi osvedčilo, že zamestnanec "začal vystrkovať rožky" až po skúšobnej dobe...
    Ďakujem
    Patika pokiaľ nie si si istá s pracovníčkou na zastupovanie, daj jej pracovnú zmluvu na zastupovanie počas MD. Pokiaľ sa Ti osvedčí, po MD jej pridáš dodatok k pôvodnej pracovnej zmluve a napíšeš do neho aj zastupovanie počas RD.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    naša firma dáva dve podmienky do PZ....
    a to, že prac. pomer je dohodnutý na dobu určitú počas neprítomnosti na pracovisku pani XY najdlhšie však do 31.12.2012.....
    prac. pomer končí termínom kt. nastáva skôr.....

    Zastupovanie počas MD a RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.