Zavrieť

Porady

navštíviť úrad práce

Dobrý deň.Chcel by som poprosiť o radu ako postupovať. Mám 61 rokov ku dňu 1.11.2011 som dostal výpoveď, 31.10.2011 som si podal na predčasný dôchodok musím sa ísť hlási
ť na úrad práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simke Pozri príspevok
    Dobrý deň.Chcel by som poprosiť o radu ako postupovať. Mám 61 rokov ku dňu 1.11.2011 som dostal výpoveď, 31.10.2011 som si podal na predčasný dôchodok musím sa ísť hlási
    ť na úrad práce?
    Nemusíš, ale môžeš. Evidencia na ÚP nie je povinná.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simke Pozri príspevok
    ďakujem.Nemusím aj keď ešte nemám rozhodnutie o priznaní predčasného dôchodku?
    Veď som napísala, že nemusíš, ale môžeš svoje právo využiť.

    simke je offline (nepripojený) simke

    simke
    aj tak tomu nerozumiem. keď sa prihlásim plynú z toho nejaké výhody?A ak nie nezanedbám niečo napr. čo sa týka zdravotnej poisťovne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simke Pozri príspevok
    aj tak tomu nerozumiem. keď sa prihlásim plynú z toho nejaké výhody?A ak nie nezanedbám niečo napr. čo sa týka zdravotnej poisťovne?
    Jednoduché, nemusíš sa ísť evidovať, nie je to zákonná povinnosť, v takom prípade si budeš musieť platiť ZP. Ak sa zaeviduješ, ZP bude platiť ÚP.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    simke Pozri príspevok
    Dobrý deň.Chcel by som poprosiť o radu ako postupovať. Mám 61 rokov ku dňu 1.11.2011 som dostal výpoveď, 31.10.2011 som si podal na predčasný dôchodok musím sa ísť hlásiť na úrad práce?
    podľa zákona č. 461/2003 v pl. znení a § 105 ods.2 ...prikladám....


    § 105


    (2) Nárok na dávku v nezamestnanosti zaniká vždy dňom vyradenia poistenca z evidencie uchádzačov o zamestnanie a dňom priznania starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku alebo invalidného dôchodku z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %.

    ak uvedieš na UPSVaR, že si si požiadal o priznanie predč. SD nárok na podporu podľa hore uvedeného zákona ti nevzniká.....predsa v SP ťa pracovníčka informovala, že ti vznikol nárok na dôchodok, ale ak chceš byť v evidencii UP môžeš, je to dobrovoľné......

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Tweety Pozri príspevok
    Jednoduché, nemusíš sa ísť evidovať, nie je to zákonná povinnosť, v takom prípade si budeš musieť platiť ZP. Ak sa zaeviduješ, ZP bude platiť ÚP.
    .. nemusí riešiť ani ZP, pretože požiadal o predčasný dôchodok - platiteľom bude štát .. stačí sa zatiaľ zastaviť na ZP(informovať) - a keď bude mať rozhodnutie - doloží.
    Ja by som sa veru na zadávateľovom mieste neunúvala navštíviť UPSVaR (moja obľúbená inštitúcia )

    navštíviť úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.