Zavrieť

Porady

Preddavky na dan od prveho mesiaca?

Ahojte,
mam trocha blbu otazku, ale som uplny zaciatocnik...
Otazka znie: ak som SZCO od 1.10.2011, potom dan za oktober zaplatim zaciatkom novembra alebo pri danovom priznani bud.rok alebo ako to funguje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    KEJKA Pozri príspevok
    nie je tam náhodou ešte povinnosť prepočtu dosiahnutého ZD na 12 mesiacov - teda v súvislosti s určením preddavkovej povinnosti? pre sro to platí, teraz sami to vážne nechce hľadať, poniektorí to máte v hlave, či?
    nie neplatí......pripájam § 34 ods. 5 daň . zákona.....prepočet preddavkov.....

    (5) Poslednou známou daňovou povinnosťou na výpočet preddavkov v preddavkovom období podľa odseku 1 je daň vypočítaná zo základu dane uvedeného v poslednom daňovom priznaní, zníženého o nezdaniteľnú časť základu dane podľa § 11 ods. 2 písm. a) platnú v zdaňovacom období, na ktoré sú platené preddavky na daň pri použití sadzby dane podľa § 15 platnej v zdaňovacom období, na ktoré sú platené preddavky na daň, znížená o zápočet dane zaplatenej v zahraničí, o daňový bonus a o daň vybranú podľa § 43, odpočítavanú ako preddavok na daň. Pri zmene poslednej známej daňovej povinnosti z podaného daňového priznania v bežnom zdaňovacom období k začiatku preddavkového obdobia podľa odseku 1 sa preddavky na daň splatné do začiatku tohto preddavkového obdobia nemenia, pričom ak preddavky na daň zaplatené do tejto zmeny sú vyššie ako preddavky vypočítané z podaného daňového priznania, suma preddavkov z poslednej známej daňovej povinnosti prevyšujúca sumu preddavkov vypočítanú z podaného daňového priznania sa započíta na úhradu ďalších preddavkov na daň platených po tejto zmene alebo sa na základe žiadosti daňovníkovi vrátia.

    peter_v je offline (nepripojený) peter_v

    peter_v
    dobre, dakujem este raz, idem si to poriadne nastudovat

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    až po podanom DP, ak budeš mať povinnosť nad 50 000 Sk......
    pozri si § 34 daň, zákona......
    ak by si mal 1/4 ročnú povinnosť tak 30.06.2012 a dokonca mesačnú tak 30.04.2012 .....
    a ako FO ti nehrozí tzv. dorovnanie preddavkov....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    KEJKA Pozri príspevok
    Sk nemáme od 1.1.2009
    ospravedlňujem sa Kejka, viem, že nemáme, ale ja tie drobné neviem si zapamätať v eurách....a keďže nie som najmladšia, stále prepočítavam.....

    peter_v je offline (nepripojený) peter_v

    peter_v
    dakujem za odpoved. Este kontrolna otazka: plati to aj v pripade ak som bol do 30.9.2011 zamestnany na HPP a od 1.10.2011 SZCO?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    peter_v Pozri príspevok
    dakujem za odpoved. Este kontrolna otazka: plati to aj v pripade ak som bol do 30.9.2011 zamestnany na HPP a od 1.10.2011 SZCO?
    áno, ale v tomto konkrétnom prípade platí, že ak si mal či budeš mať vyšší čiastkový základ zo zamestnania § 5 daň. zákona nemáš povinnosť platiť preddavky vôbec a ak by bola nižší § 5 ako § 6 budeš platiť preddavky v polovičnej výške ale stále pri daň. povinnosti vyššej ako 1 659, 70 €....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie je tam náhodou ešte povinnosť prepočtu dosiahnutého ZD na 12 mesiacov - teda v súvislosti s určením preddavkovej povinnosti? pre sro to platí, teraz sami to vážne nechce hľadať, poniektorí to máte v hlave, či?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.