Zavrieť

Porady

Vypocet mzdy za sept 2011

Dobry den, potrebovala by som pomoc pri vypocte mzdy zamestnanca za mesiac september.
Mesacna hruba mzda je stanovena 1100 EUR. Zamestnancovi vsak zacal pracovny pomer az 02.09.2011.
Zamestnanec bol tiez PN od 15.septembra (co bol sviatok) do 30.septembra.
Za rychlu pomoc ozaj dakujem, kedze mame uz november.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    HM mzda je 450 € a náhrada príjmu je správne 159,24 : 450/13=34,6154 to je denný VZ, 34,6154*25% * prvé tri dni + 34,6154*55% * 7 dní, ostatné dni platí SP.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    HM = 1100 / 22 * 9 = 450,-- EUR
    + Náhrada príjmu pri dočasnej PN, platíte len v zmysle zákona alebo viac?
    Naposledy upravil tictac7 : 07.11.11 at 10:00 Dôvod: oprava výpočtu (počet dní v mesiaci)
    v zmysle zakona
    A ak nenastupil zamestnanec hned 01.septembra ale az 02-eho, meni sa tym padom hruba mzda?

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Ja by som HM počítala 1100/22(plánovaný počet hodín) * 9 (odpracované dni) - to platí ak nemá sviatky platené priemerom.
    + náhrada príjmu

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Erislava Pozri príspevok
    Ja by som HM počítala 1100/22(plánovaný počet hodín) * 9 (odpracované dni) - to platí ak nemá sviatky platené priemerom.
    + náhrada príjmu
    ospravedlňujem sa, samozrejme, že 22 dní. Ja som myslela už dopredu na výpočet VZ na PN

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mariaslovakia1 Pozri príspevok
    v zmysle zakona
    A ak nenastupil zamestnanec hned 01.septembra ale az 02-eho, meni sa tym padom hruba mzda?
    a čo má v PZ, kedy vznikol PP?
    Ide o to, ze ja som ten zamestnanec a nie som si ista, ze bola mzda vyratana dobre.
    Nastup bol 02.09.2011. Tvrdia mi, ze tym padom hruba mzda je iba 1050. PN som bola od 15teho (co bol sviatok) do 30teho septembra. Hrubu mzdu tym padom vyratali 1050:21 *9 odpracovanych dni. A PN 159,24. Je to ok? Davala som to prepocitat uz dvom inym mzdarom a tvrdili mi, ze to nie je v poriadku. Tak teraz neviem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    HM Ti vypočítali správne, aj týmto spôsobom je to 450 EUR, ale tá náhrada za PN - nechápem, mne vychádza viac....

    aj náhrada je správna, ja len neviem počítať - viď nižšie
    Naposledy upravil tictac7 : 07.11.11 at 12:02

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Erislava Pozri príspevok
    HM mzda je 450 € a náhrada príjmu je správne 159,24 : 450/13=34,6154 to je denný VZ, 34,6154*25% * prvé tri dni + 34,6154*55% * 7 dní, ostatné dni platí SP.
    správne, ja už dnes radšej nič nepočítam (jeden víkend mi tam vypadol, tak preto mi to vychádzalo viac )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.