Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské poistenie a PN v nezamestnanosti

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, akú dávku budem poberať, keďže som od 1.8.2011 nezamestnaná a poberám podporu z mimnima a od dnešného dňa som PN ? Platím si od decembra 2010 aj Dobrovoľné nemocenské pripoistenie vo výške 49,13EUR. Na akú dávku mám počas PN nárok ? Podporu budem mať stopnutú ? ďakujem vopred.
Naposledy upravil klimeska : 07.11.11 at 11:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nemocenské budeš mať vypoíčtané z VZ z decembra 2010 .. vyzerá to na max.
    Treba všade doloziť PNku .. na SP - nemocenské dávky, na SP dávky v nezamestnanosti .. a na UPSVaR. Počas poberania nemocenskej dávky ti pozastavia vyplácanie dávky v nezamestnanosti .. a po skončení PNky (tiež treba všade doložiť) .. pokračuje vyplácanie dávky v nezamestnanosti.

    klimeska je offline (nepripojený) klimeska

    klimeska
    A prečo práve z decembra 2010? Ja som sa na DNP prihlásila až koncom mesiaca december a prvá splátka bola do 8.1.2011. Ovplyvní to nejak ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podmienka nároku na dávku z nem. poistenia je, ak máš splnenú ., t.j. si poistená najmenej 270 dní a to si, .....
    VZ máš nastavený maximálny.....nie je čo riešiť, prašulky prídu.....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    klimeska Pozri príspevok
    A prečo práve z decembra 2010? Ja som sa na DNP prihlásila až koncom mesiaca december a prvá splátka bola do 8.1.2011. Ovplyvní to nejak ?
    lebo platí .. http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...01-2011-a.html

    klimeska je offline (nepripojený) klimeska

    klimeska
    ďakujem veľmi pekne, dúfam, že to tak bude. A takisto by to pokračovalo, keby otehotniem ?Snažíme sa s manželom o bábätko už dlhšie a keď už sa mi nedarí nájsť prácu, tak sme sa rozhodli, že mimčo je prvoradé. V prípade, že by som bola na rizikovom,nakoľko som v rizikovej skupne poberala by som teda PN tiež v plnej výške naďalej ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    klimeska Pozri príspevok
    ďakujem veľmi pekne, dúfam, že to tak bude. A takisto by to pokračovalo, keby otehotniem ?Snažíme sa s manželom o bábätko už dlhšie a keď už sa mi nedarí nájsť prácu, tak sme sa rozhodli, že mimčo je prvoradé. V prípade, že by som bola na rizikovom,nakoľko som v rizikovej skupne poberala by som teda PN tiež v plnej výške naďalej ?
    áno, dokonca si nemusíš uhrádzať príspevky na NP keď budeš dostávať vyplácanú práceneschopnosť....

    klimeska je offline (nepripojený) klimeska

    klimeska
    Prepáčte, ja sa týmto veciam naozaj moc nerozumiem. Aké príspevky ? neviem, čo to znamená NP

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    klimeska Pozri príspevok
    Prepáčte, ja sa týmto veciam naozaj moc nerozumiem. Aké príspevky ? neviem, čo to znamená NP
    aké si platíš poistenie ? nemocenské...(NP) na báze dobrovoľnosti......

    klimeska je offline (nepripojený) klimeska

    klimeska
    Aha, takže by som nemusela platiť to pripoistenie pokiaľ budem PN ? A neovplyvnilo by to potom výšku materskej ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prepáč, že takto reagujem, ale najprv si preštuduj to minimum älink máš, nemusíš hľadať) a budeš vedieť, že počas poberania DNP (dávky nem. posienia) si oslobodená od platieb poistnenia bez vplyvu na výšku MD, či PNS alebo iných dávok NP.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.