Zavrieť

Porady

TV, set top box- zvuk ide, obraz nie.

Čaute,
mám starší tv a tak som bol nútený si kúpiť set-top box (Evolve Orion). Avšak po zapojení mi ide iba zvuk, obraz nie a to isté je aj ked ten set-top box zapojený nieje. Set-top box svieti na červeno, ked ho zapnem na zeleno ale inak sa tam nič nastavovať nedá, proste na ovladači nič nefunguje, teraz neviem v čom je chyba , poradi mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    derek191919 Pozri príspevok
    Tak presne ako čo ma kde byt zastrčene? Chapem iba Scart bude zastrčeny v Set-top boxe a odtial pojde do TV. A koaxial bude zastrčeny v set-tob boxe z anteny alebo v telke z anteny či ako?
    Koax z antény len do STB. Z STB Scart do TV.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Ide zvuk a obraz nie, to isté je aj keď nie je zapojený? Tak z toho nikto nič nepochopí.Prijímač spoj s TV scart káblom do prijímača napoj anténu a v menu prijímača daj automatické ladenie. Nevieme aký starí je TV akú máš anténu a ako nastavenú. Pozri ako majú natočenú anténu susedia.

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    tv má tak 8 rokov. Jeden kábel ide z anteny, ktora je napojena na koaksial a roztiahnuta po dome do set-top boxu do otvoru RF In, druhy kabel ide zo set-top boxu z otvore RF outo do televízie. Scart ide z Set-top boxu do tv. Ladenie som dal na automaticke, najde to u mna iba JOJ aj to bez obrazu. V antene problem nebude, lebo na nu na inom tv chytame veľa programov.
    Podotykam ze nemame platene programy, iba čisto čo chytime na antenu.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mas v tom trochu chaos, na RF out nic nezapajaj, pokial mas scart. Ak mas zapojeny scart, tak na TV si nastav AV1, prip. ak mas scart a cinche tak AV2 (ale tie asi nemas), zapni STB a cez menu daj ladit. Ak ti to nieco najde, tak to daj ulozit a mozes pozerat, nieje mozne, aby ti isiel zvuk a obraz nie. (teda je to mozne, ale to by si musel mat nedobre zasunuty scart v konektore, tak poriadne ho tam zastrc a ides ....)
    edit: ak ti to najde iba joj, tak davas skenovat este analog (joj este ide v analogu) nie digital, skus dat naladit len digital (nepoviem ti presne jak sa to tam nastavuje, ale urcite je to viac nez intuitivne)

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Tak presne ako čo ma kde byt zastrčene? Chapem iba Scart bude zastrčeny v Set-top boxe a odtial pojde do TV. A koaxial bude zastrčeny v set-tob boxe z anteny alebo v telke z anteny či ako?

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    lubko6394 Pozri príspevok
    Koax z antény len do STB. Z STB Scart do TV.
    jo, ste machri, naskočilo to , diki moc, idem tam skusit naladit nejake stanice, keby niečo tak sa ozvem ešte. Ešte raz dakujem !!!

    TV, set top box- zvuk ide, obraz nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.