Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Chcem požiadať o radu:
- máme s pracovníkom uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti na týždenný úväzok 10 hodín/ týždeň na dobu určitú do 31. 12.2011.
Môže pracovník pracovať každý týždeň, príp. mesiac inak, nepresiahne 10 hodín / týždeň? T.z. môže mať každý mesiac vyplatenú inú odmenu, lebo neodpracoval 10 hodín/ týždeň?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Myslím si že toľko ako pracovníčke na HPP , veď to že pracuje "len" na dohodu neznamená že pracuje menej kvalitne ako na HPP. Práca na dohodu je však limitovaná počtom odpracovaných hodín. DoPČ 10 hod týždenne a DOVP 350 hod do roka. Ak je evidovaná na ÚP odmena za vykonanú prácu nemôže prekročiť 139,90 €mesačne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja mám s tým v programe OLYMP problém, ak zadám inak hodiny než 10 v každom týždni, tak vykrikuje chybu.
    Podľa ZP všaak je 10 hod týždenné maximum, teda môže odrobiť menej, a ak bude mať odmenu určenú ako hodinovku, tak sa mu bude aj výška odmeny meniť.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    ja mám v dohode uvedené - odmena za vykonanú prácu xxxx/hod podľa počtu odpracov.hodín v mesiaci

    Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

    Ivdi
    Kejka ako máš potom zadanú dohodu o pracovnej činnosti? Tiež mám ten problém v Olympe, už odvčera sa s tým trápim, potrebujem
    zadať, že odpracuje 5 hodín týždenne, stále chce po mne úväzok, samotné hodiny sa nedajú zadať. Ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zrejme sa to inak nedá. Tiež mám pri DOPČ zadaný plný úväzok, 10 hodín, 5 dní v týždni a kalendár štandardný. Po vygenerovaní mzdy cez oprav vyklikám dni, kedy nepracoval . Nad dni, kedy pracoval sa postavím myškou a prepíšem hodiny na skutočne odpracované. Funguje mi to tak už pár rokov.
    Snáď niekto poradí šikovnejší postup.

    Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

    Ivdi
    Díky Paula za reakciu, ja mám nahodený 1hodinový kalendár, potom pri vygenerovaní mzdy a odpracovaní celého mesiaca nemusím opravovať dni. Neviem či je správne uvedený plný uväzok, nemal by byť 1/4? Pri vytlačení dohody o pracovanej činnosti mi v bode 6 zadá, že ustanovený pracovný čas u zamestnávateľa je 40 hodín týždenne a v bode 7 dohodnutá max. dlžka pracovného času u zamestnanca je 5 hodín týždenne, je ten bod 6 správny? Podotýkam, že je to prac. , ktorý má súbeh zamestnania. ďakujem

    Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

    Ivdi
    Tak už som na to prišla, úväzok sa dá natvrdo opraviť, nahodila som 1/8 urobilo mi z toho automaticky desatinné číslo, 0,125.

    Agerát je offline (nepripojený) Agerát

    Agerát
    Dobrý deň, potrebujeme prijať pracovníčku na dohodu - zadávanie vystavených faktúr do programu... Viete mi prosím poradiť koľko € by jej bolo vhodné ponúknuť na hodinu? dohodárku sme nikdy nemali netuším aké sú mzdy za takúto prácu.... dakujem

    Dohoda o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.