Zavrieť

Porady

Ubytovanie klient

Prosím o radu.

ak príde náš klient / potenciálny / zahraničný na pracovnú návštevu na Slovensko môžeme mu uhradiť hotel v plnej výške a potom to zaúčtovať do firmy ako náklad?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nextone Pozri príspevok
    Prosím o radu.

    ak príde náš klient / potenciálny / zahraničný na pracovnú návštevu na Slovensko môžeme mu uhradiť hotel v plnej výške a potom to zaúčtovať do firmy ako náklad?

    ďakujem
    Môžete to uhradiť, ale náklady naň budú nedaňové.
    Katarína Cigánová
    ... a tak trochu iný pohlad ?
    Ak preukážem , že takéto stretnutie evidentne prinesie výnos ? , alebo aj udrží výnos / príjem /!
    ... potom by som to mohla posúdit , že je to výdavok na dosiahnutie a udržanie príjmov , či ?
    samozrejme , kontrola nerada vidí takýto výdavok ako daňovo uznatelný

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    môže si spoločnosť dať do daňovo uznaných nákladov ubytovanie poskytnuté živnostníkom , ktorí pre sro pracujú na základe zmluvy o dielo, v ktorej je uvedené , že náklady za ubytovanie znáša objednávateľ diela

    môj názor - ubytovanie je daňovo uznaný náklad len pre zamestnancov spoločnosti , ubytovanie pre živnostníkov / hoci dohodnuté v zmluve / by mal byť nedaňový náklad ...
    potvrdíte môj názor - známa ma presviedča , že oni v pohode platia ubytovanie za živnostníkov , ktorí pre nich pracujú a je to nákladovou položkou na základe zmluvy
    ďakujem

    Tania2 je offline (nepripojený) Tania2

    Tania2
    Mňa by tiež zaujímal názor niekoho, komu to kontrolovali z DU, že či ubytovanie živnostníkov, ak je dohodnuté v zmluve o dielo môže byť daňový náklad firmy. Nemá s tým niekto skúsenosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.