Zavrieť

Porady

Kontrola zo živnostenskeho úradu

Chcem sa opýtať, na čo si treba dávať "pozor" pri kontrole zo živnostenského úradu, ak pýta všetky vystavené faktúry a doklady o nákupe tovaru a materiálu. Za odpovede Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    mona091 Pozri príspevok
    preco by mali zrusit zivnost? nemozem mat zivnost bez toho, aby som aktivne vykonavala zivnostenske cinnosti?
    Pozri Živnostenský zákon :

    § 58

    (2) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby môže

    .....
    b) z vlastného alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť, ak podnikateľ nezačal prevádzkovať živnosť v lehote dlhšej ako dva roky od vzniku živnostenského oprávnenia, alebo ak bez pozastavenia prevádzkovania živnosti prestane prevádzkovať živnosť na dobu dlhšiu ako dva roky,

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Môj manžel mal takúto kontrolu pred týždňom. Kontrolovali, či vystavené faktúry súvisia s predmetom podnikania. Námatkovo si niektorú vybrali.Urobili záznam a odišli.Boli príjemní.

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    Ja som už v stredu prešla takou kontrolou. Nieje sa čoho obávať, boli super. Tak ako v príspevku vyššie chceli iba vystavené faktúry či súvisia s podnikaním a hlavne treba uvádzať na fa číslo živn. registra.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    tých kontrol zo ŽÚ teraz bude asi viac , my sme mali toho roku jednu v marci a tento týždeň znovu , sme sa čudovali že čo tak skoro ? povedali nám že majú nariadenie kontrolovať všetky vydané fa dozadu 3 roky či kontrolovaný subjekt vykonáva danú činnosť, ak nie môžu zrušiť živnosť

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    preco by mali zrusit zivnost? nemozem mat zivnost bez toho, aby som aktivne vykonavala zivnostenske cinnosti?

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    ak máš živnosť musíš vykonávať aj činnosť, veľa ľudí dostalo príspevky a činnosť nevykonáva

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    katka 23 Pozri príspevok
    ak máš živnosť musíš vykonávať aj činnosť, veľa ľudí dostalo príspevky a činnosť nevykonáva
    Tak ale nech kontrolujú najmä tých, čo dostali peniaze(dotácie)a činnosť nevykonávajú .
    Keď sa začalo podnikať , tak živnostníci si za jeden poplatok dali viac druhov živností , ale teraz hovorím o tých, ktorí začali bez podpory podnikania .

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    mam na mysli zivnost bez akejkolvek statnej dotacie ci podpory, myslim, ze zivnost mozem mat aj bez aktivnej cinnosti, je to moja vec, kedy a ako ju pouzijem, ak konam v sulade so zakonom, alebo som nepostrehla nejake obmedzenia?

    jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

    jozka56
    Ja nájomnú zmluvu nemám....ide o moje trvalé bydlisko, len majiteľom bytu je dcéra....tak si myslím, že prehlásenie by malo byť postačujúce..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.