Zavrieť

Porady

Predmet podniakania

Pekný deň, vie mi niekto poradiť, kde by som sa dopátrala k týmto predmetom činností, aj k ich číslam?...nikde som to nenašla...ďakujem...

1. organizovanie kurzov, seminárov a školení v rozsahu voľnej živnosti
2. obchodná činnosť v rozsahu voľných živností
3. poradenská činnosť a konzultačná činnosť v tvorbe a ochrane životného prostredia v rozsahu voľnej
živnosti
4. vypracovanie ekologických štúdií v rozsahu voľnej živnosti
5. sprostredkovanie služieb v oblasti odpadov v rozsahu voľnej živnosti
6. školiaca činnosť v oblasti odpadového hospodárstva v rozsahu voľnej živnosti
7. podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
8. poradenská a konzultačná činnosť v oblasti ochrany životného prostredia v rozsahu voľnej živnosti
9. poradenská a konzultačná činnosť v oblasti odpadového hospodárstva v rozsahu voľných živností
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NoellM je offline (nepripojený) NoellM

    NoellM
    ďakujem Vám za pomoc...ale hľadala som aj na tých stránkach a nikde som vyššie uvedené činnosti nenašla...dočítala som sa aj nasledovné informácie:
    Záujemca o podnikanie na území Slovenskej republiky môže uviesť aj iné označenie živnosti. Podmienkou však je, aby bola pri takomto postupe dodržaná požiadavka určitosti a zrozumiteľnosti predmetu podnikania, ktorá je rozhodujúcim kritériom pri posudzovaní označenia živnosti v správnom (živnostenskom) konaní.

    Len otázkou je, že či predmety činnosti môžem formulovať podľa vyššie uvedených bodov a ŽR to bude akceptovať.

    Nemáte niekto, prosím, s týmto skúsenosť? Jedná sa mi o voľné živnosti.

    Ďakujeeeeeeeeeeeeeem...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Treba spísať predmet živnosti, tak ako ste to tu uverejnila a ísť na miestne príslušný živnostenský úrad .Tam Vám poradia ako to zosúladiť .Preto sú zriadené aj jednotné kontaktné miesta .

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Obchodná činnosť píšeš ?

    Bolo by to treba uviesť ako maloobchod a veľkoobchod samozrejme v znení, ako je uvedené v prílohe alebo Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu.Nviem čo si Ty sama predstavuješ pod názvom obchodnej činnosti. Takto Ti to nezapíšu.

    Predmet musí zrozumiteľný a určitý. Možno niektorý zo špecifických predmetov okolo hasiacej alebo požiarnej techniky sa zvyknú upresňovať konkrétne, ale to nie je tvoj prípad. Naozaj zájdi na JKM a ta m si to prese odkonzultuj. Opakujem a už posledný krát - Ten zoznam je taký smerodajný od neho sa treba odvíjať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.