Zavrieť

Porady

Prasklina na stene

Zdravim, rada by som chcela zistit ake su moznosti opravy praskliny na stene. Prasklina vznikla pred cca 6rokmi, ked sa byt /nadstavba/ zhotovoval. Povodny majitel tvrdi, ze to vzniklo pri zaceleni steny po robotnikoch, ktori pracovali na nadstavabe a v miestach kde je prasklina, bol priechod medzi ostatnymi bytmi. Chceli by sme to opravit svojpomocne, pretoze sa nejdena o taku velku plochu. Prasklina je v obyvacej izbe na asi 1m od kraja steny vertikalne, od vrchu rovno nadol.
Odporul by mi nekto ake materialy pouzit, ci staci stierka, alebo aj sietka? Alebo si mame teda zohnat na to cloveka.Dakujem za pripadne rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Podľa popisu je to statická porucha.To sa nedá tak jednoducho opraviť.Dá sa to len zamaskovať s tým ,že po nejakej dobe to znova praskne a bude to treba znovu opraviť.Si myslím že by ste si to mohli opraviť aj sami.Sádrou ktorá sa dáva na sadrokartony (rigips super).natlačiť do praskliny ešte za čerstva zotrieť špongiou do roviny ,niekedy to treba zopakovať aj dva tri krát. Po pár dňoch môžete premaľovať.

    Mireckanz je offline (nepripojený) Mireckanz

    Obyčajná jednoduchá baba. Mireckanz
    Ten rigips je naozaj dobrý a dokonca dosť pružný. Používala som ho všade kde som mala praskliny pri prerábaní bytu a obnovili sa mi iba tam kde sa spájajú panely na strope a to tiež až po 2 rokoch. Inde je to drží aj po 4 rokoch. A veľmi dobre sa s ním pracuje, neschne rýchlo a ľahko sa aj vybrúsi. Určite to zvládnete.

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    Ja Vám doporučujem dať na stenu po celej ploche "sieťku" ktorá sa použiva na zateplenie, keď už to budete robiť.....

    texas4 je offline (nepripojený) texas4

    texas4
    Dakujem za rady,beriem si ich k srdcu, budem nad tym uvazovat. Myslim, ze sietka by tiez nebola zly napad. Ale ked to zatial staci zatriet sadrou. Casom sa da vymsliet ale nieco prepracovanejsie, tapeta

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Čaute, mám dotaz na stavbárov...
    prikladám obrázok RD, na ktorom sú praskliny (vyznačil som ich približne čiarami na obrázku), no a potreboval by som vedieť, kvôli čomu vznikajú praskliny, a ako by som tomu vedel zabrániť. dodám že obrázok je len orientačný. Vďaka.

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    jahoszmsk Pozri príspevok
    Čaute, mám dotaz na stavbárov...
    prikladám obrázok RD, na ktorom sú praskliny (vyznačil som ich približne čiarami na obrázku), no a potreboval by som vedieť, kvôli čomu vznikajú praskliny, a ako by som tomu vedel zabrániť. dodám že obrázok je len orientačný. Vďaka.
    nie je to postavene z porobetonu?

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    no vraj sú to nejaké betónové kvádre, čo sa niekedy vyrábali.
    ešte dodám, že po stranách sú ríny, ktoré boli zle odvodnené, zatekalo pod základy po stranách, teraz už je voda odvedená rúrami cca 6m od domu do vsakovacej jamy.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    dom treba aj odvodniť drenážami, sokel vyzerá byť navlhnutý, tie praskliny sa prenášajú z nestabilného základu, pravdepodobne sú aj v sokli?!

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    pre Texas4: kúpte si na začiatok Šľahaný tmel od Het za cca 1,50, nanesiete špachtličkou a uhladíte kuchynskou hubkou, aj opakovane ak je prasklina hlbšia, po oprave je veľmi nenápadný a pružný, ak po čase predsa len praskne sieťka na to nemôže, môžete to iba prelištovať...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    texas4 Pozri príspevok
    Dakujem za rady,beriem si ich k srdcu, budem nad tym uvazovat. Myslim, ze sietka by tiez nebola zly napad. Ale ked to zatial staci zatriet sadrou. Casom sa da vymsliet ale nieco prepracovanejsie, tapeta
    Pesne tak, daj tam modernú vliesovú tapetu a prasklinu neuvidíš, dokiaľ sa ti bude tapeta páčiť....odskúšané nabetón ...vlastne nie na betón , na panel

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    lapejko Pozri príspevok
    pre Texas4: kúpte si na začiatok Šľahaný tmel ........., nanesiete špachtličkou a uhladíte kuchynskou hubkou, ...
    Lapki, ty si to písal zozačiatku ako recept na koláč až sa mi slinky zbiehaju
    lapejko no jakú krásnu prezývku mám, ´dakujéém.
    Halli som ti to skrátila

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    lapejko Pozri príspevok
    dom treba aj odvodniť drenážami, sokel vyzerá byť navlhnutý, tie praskliny sa prenášajú z nestabilného základu, pravdepodobne sú aj v sokli?!
    áno, aj v sokli sú praskliny. bude to tým, že pár rokov voda z ríny stekala skoro priamo na základ?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    bohužiaľ ti prezradím scenár budúcich udalostí...ak dobre odvodníš dom a všetku svoju vodu z kanála aj odkvapov odvedieš, potrvá asi pol nedaždivého roka kým ti opadajú všetky pôvodne vlhké omietky vonku aj dnu a až to bude signál, že môeš začať s kozmetickými úpravami...

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    to by ani tak nevadilo, skôr ma zaujíma ako to bude s prasklinami, či dom prestane sadať.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak ti dom pracuje t.j. sadá, môže pomôcť celkové armované obetónovanie základov ale to je už vysoká investícia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.