Zavrieť

Porady

zauctovanie

Dobry den vie mi niekto poradit ohladom zauctovania? /MRP JÚ/ , dosla mi faktura ako dobropis k jednej fakture na ktorej je celkova ciastka minusova napr.-100€ k nej mam pripnuty doklad vydavkovy odtej firmy na tu sumu, no a ako ju ja zauctovat kedze mam ju hodenu v doslych fakturach a ked ju idem dat uhradit tak mi ju hnedprogram hodi ze uhrada do vydavkov, a jak toved nemozem mat dve vydavkove doklady pri jednej fakture ako si mam poradit? a na fakture je -100€ a ich vydavkovy ma +100€
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Prijatý dobropis sa zaeviduje do knihy PF s mínusovým znamienkom. VVD je potvrdedenie o tom, že dodávateľ svoj dobropis uhradil. Pri účtovaní prejdete do knihy PF a urobíte úhradu fa., ktorá sa vynuluje. V PD dáte zaúčtovať túto faktúru, a keďže sa jedná o dobropis bude to v PD účtované ako napr. nákup tovaru s mínusovým znamienkom.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Katarina Pozri príspevok
    Prijatý dobropis sa zaeviduje do knihy PF s mínusovým znamienkom. VVD je potvrdedenie o tom, že dodávateľ svoj dobropis uhradil. Pri účtovaní prejdete do knihy PF a urobíte úhradu fa., ktorá sa vynuluje. V PD dáte zaúčtovať túto faktúru, a keďže sa jedná o dobropis bude to v PD účtované ako napr. nákup tovaru s mínusovým znamienkom.
    Presne takto som to isla riesit, ale ked dam natup tovaru minusovym znamienkom bude aj moj doklad vydavkovy a aj ich je. nevadi ze budu pri fakture dve vydavkove doklady?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Oni dali výdavkový doklad, ty k nemu vypíšeš príjmový, lebo si peniaze prijala a ten budeš účtovať.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Katarina Pozri príspevok
    Oni dali výdavkový doklad, ty k nemu vypíšeš príjmový, lebo si peniaze prijala a ten budeš účtovať.
    ved to mi nieje jasne ked ja vypisem prijmovy doklad a v PD to budem mat zauctovane nakup tovaru ale minusom takze tam budem mat vydavok

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    kimart Pozri príspevok
    zaúčtuješ výdavkový mínusom (v pokladni), tým ti vznikne úhrada dobropisu
    tak to aj mam ale nevadi ze od nich mam vydavkovy doklad a ja ktomu vypisem tiez svoj vydavkovy ale minusovy

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    ego.mc Pozri príspevok
    Spravte tak, ako Vám radila Katarína.
    tak som na pochybach, ak spravim takto ze ja vypisem prijmovy doklad a pritom v penaznom denniku to budem mat zauctovane minusovy vydavkom nie v prijmoch tak mi to potom nebude sediet, prave tomu nerozumiem ako to urobit.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    ego.mc Pozri príspevok
    Budete to mať zaúčtovanie ako zníženie nákupu tovaru, takže príjem.
    ahaa takze to znamena kedze to bude zauctovane v penaznom denniku minusovou polozkou vo vydavkoch moze sa ktomu vypisat prijmovy doklad? mam vtom zmatok pretoze mi je logicke ked mam prijmovy doklad tak to mam zauctovane predsa v prijmoch a toto budem mat zauctovane vo vydavkoch hoci minusom ale predsa vo vydavkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.