Zavrieť

Porady

Aké účtovné doklady mám dávať externej účtovníčke?

Dobrý deň. Rada by som sa informovala, čo všetko odo mňa môže požadovať účtovníčka. Raz mesačne jej dávam všetky faktúry, bločky, výpisy z účtu. Ale len to jej nestačí. Musím jej exportovať aj celý sklad, prefotiť pokladničnú knihu. Stále čosi. Preto by som chcela byť v obraze. Čo áno, čo nie. Ďakujem. Pekný dník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Čo nie - k tomu nie je čo napísať. Čo áno - všetko a je dobré aj podávať info o úmysloch (kvôli daňovej optimalizácii) . Dobrý účtovník je ako spovedník. Ak to tak nie je, môže byť problém. Pre podnikateľa je potrebné vedieť napr. to , že účtovníctvo nie je len o peňažných operáciách ... to je jeden z dôvodov, prečo sa dobrý účtovník javí ako ten, čo stále niečo vypytuje (a nie raz to vyzerá tak, že obťažuje )

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    okrem toho čo od Vás žiada .......tak neviem si napríklad predstaviť , že mám účtovať o splátkach nájomného za priestory , bez toho , aby som nemala v ruke zmluvu o podnájme , neviem si predstaviť účtovať o lízingu , aby som nemala v ruke Zmluvu o finančnom prenájme so splátkovým kalendárom , neviem si predstaviť účtovať o vyplatení odmeny vyplývajúcej z mandátnej zmluvy , aby som túto mandátnu zmluvu nemala v ruke ......a takto by som mohla menovať ďalej . Proste či sa Vám páči, alebo nie , čo požaduje účtovníčka z pohľadu účtovníctva , tak jedine Vy dve sa musíte vedieť dohodnúť. Neberte to ako záťaž .
    Veľa krát treba aj vyjadrenie či vysvetlenie k účtovným prípadom , ktoré bude od Vás žiadať .

    .....je toho veľa, mnou uvedené je len časť ......

    Aké účtovné doklady mám dávať externej účtovníčke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.