Zavrieť

Porady

Notbook

Ahojte mám nový notbook a neviem sa pripojit na sieť.Je potrebná nejaka inštalacia aby sa dalo pripojiť?/proste som len so starého počítača prepojil kábel na internet do notbooku a nejde to/prečo? pomôžte poradaci prosím. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Je potrebné nastaviť sieť, treba napísať aký máš internet a podľa toho sa zariadiť.

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    Ak je to nove kupene z predinstalovanym windowsom problem bude inde ako v NB
    ak je to preinstalovane pravdepodobne tam nie je nainstalovany ovladac sietovej karty
    Skus ci na starom pc ide internet napis aky typ pripojenia mas Tcom , ups, ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ahojte mám nový notbook a neviem sa pripojit na sieť.Je potrebná nejaka inštalacia aby sa dalo pripojiť?/proste som len so starého počítača prepojil kábel na internet do notbooku a nejde to/prečo? pomôžte poradaci prosím.
    A) OS ? (Prakticky je to skoro jedno - postup je u všetkých skoro rovnaký)
    B) Na sieť pripojený priamo, alebo cez router?
    C) Poskytovateľ pripojenia poskytol základné údaje pre pripojenie?
    V krátkosti: Pokiaľ podľa B) ste za routrom, jednoducho otvoriť kartu sieťového pripojenia (PTM na ikonu sieťového pripojenia vpravo dole pri hodinkách (tie dva malé monitorčeky )> Stav>vo Všeobecné > Vlastnosti> Internet Protocol (TCP/IP) vysvietiť (označiť)> Vlastnosti a nastaviť Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky. Potom potvrdiť. Router by mal prideliť IP adresu a mal by internet fungovať.
    Pokiaľ však na priamo - tiež zopakovať hore uvedený postup. Je tu však otázka, či poskytovateľ nekontroluje MAC adresy. Tú zistíte PTM na ikonu sieťového pripojenia > Stav >Podpora > Podrobnosti a je tam v tabuľke uvedená MAC adresa sieťovej karty (fyzická adresa) v prvom riadku vo formáte xx-xx-xx-xx-xx-xx.
    http://www.selyeuni.sk/cis/sk/oznamy...u-vaej-pc.html
    Tú potom dať poskytovateľovi, ktorý to upraví (u seba, ak filtruje MAC adresy)

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Podla popisu temy, predpokladam, ze to bude MAC adresou
    - pre delkom - tvoj poskytovatel internetu ked ti internet zapajal, tak ho spristupnil iba pre tvoj konkretny pocitac (to je ta MAC adresa - ciseny kod tvojej konkretnej sietovej karty) a tak komunikuje len s nim. Ked to chces zmenit, tak musis zavolat tvojmu poskytovatelovi, aby spristupnil aj druhy pocitac, ak to mas umoznene v zmluve (vacsinou su zmluvy na 3 PC), alebo zakupit router a ten zapojit v scheme:
    zastrcka - kabel - modem - kabel - router - 2 kable => 2 pocitace

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Vies Misoft, podla zadania by som si dovolil tipnut, ze dotycny(a) nieco take nezvladne. Mne napriklat stacilo "not book" :>D

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    vedeli by ste mi poradiť asi rok používam laserovú myš microsoft wirelles mouse 5000, nič som neinštalovala len dala baterky a pridala zariadenie a rok fungovala bez problémov, ale zrazu mi vypisuje, že sa nedá pripojiť a keď ju chcem pridať tak pýta kod na párovanie ale fungovala bez kodu? čo s tým? díky

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Vyskúšaj pripojiť prijímač na iný USB vstup .Najlepšie vyskúšať aj na inom PC.

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    Vlado40 Pozri príspevok
    Vyskúšaj pripojiť prijímač na iný USB vstup .Najlepšie vyskúšať aj na inom PC.
    nemá prijímač je to bez prijímača stále mi vypisuje, že pokúša sa pripojiť a keď dám pripojiť buď pýta kod alebo vypíše, že pripojená ale nejde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.