Zavrieť

Porady

potrebujem radu-ako zvladnut hyperaktivne dieta

ahoj potrebujem poradit mam 11 rocneho syna ktory je velmi ale velmi hyperaktivny a ja ako rozvedena a sama s dvoma detmi uz ho nezvladam bojim sa ze mi ublizi alebo mladsiemu bratovi ale nechcem ho dat prec...len chcem aby mi niekto poradil ze kde sa mozem obratit alebo co s nim.dakujem
Naposledy upravil arizona : 16.11.11 at 13:53
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
detský psychológ... a prípadne ten vás odporučí inde...
prípadne pedopsychiater (to je psychiater pre deti) môže mu predpísať lieky na ukludnenie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

No najbližšie je detský lekár .. poradí možno psychológa. Prípadne v škole - takisto majú špeciálneho pedagóga - poradíš sa nasmerujú ťa ďalej. Alebo si sama vyhľadaj vo svojom okolí psychológa - nepotrebuješ žiadne doporučenie, len asi objednávajú (vyhľadaj aj na nete, v tel. zozname.... )
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

existujú aj pedagogicko-psychologické poradne.....
0 0
mamina jana mamina jana

mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

ahoj, tento problém by si mala rozhodne riešiť s pediatrom, ten ti najlepšie odporučí lekára blízko tvojho bydliska. Ja by som ti však chcela poradiť, aby si mu prestala dávať sladkosti a vyradila aj cukor z jeho stravného lístka. Radšej mu miesto sladkosti daj jablko prípadne pomaranč. Môj syn síce len bude mať tri roky, ale tiež začínal byť trocha viac hyperaktívny. Keď som však vymenila sladkosti za ovocie, prestala sladiť čaje, tak sa "skľudnil" a ja som si prestala trhať vlasy. Dávaj tiež pozor na E-čka.
0 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

tak toho sme navstevovali aj sme mali lieky ktore spociatku pomahali kym si na ne nezvykol a boli sme tam kde predtym
0 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

uz to riesim s kym kolvek ale nikto mi nevie poradit bojim sa ze ked sa dostane do puberty bude to este horsie
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

smolinka513 Pozri príspevok
uz to riesim s kym kolvek ale nikto mi nevie poradit bojim sa ze ked sa dostane do puberty bude to este horsie
co konkretne robi?
1 0
mamina jana mamina jana

mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

odporučil ťa už pediater k nejakému odborníkovi? ak nie, tak sa potom pýtam: na čo čaká? (ako už vyššie písali, tak ťa mal s ním poslať k psychiatrovi, pretože len ten mu môže predpísať lieky)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

smolinka513 Pozri príspevok
uz to riesim s kym kolvek ale nikto mi nevie poradit bojim sa ze ked sa dostane do puberty bude to este horsie
Nemas to lahke, si sama s 2 detmi. Viem priblizne ako sa citis. Ja som tiez sama vychovavala dceru.
A som aj starsi surodenec, ktory vzdy bol brany na zodpovednost - "ved ty si starsia, ty uz mas mat rozum" .
Nasledujuce otazky su na zamyslenie.

Ako spolu komunikujete?
Ma tvoj syn dostatok prilezitosti na "vybitie" energie?
Ma doma pocit pohody?
Je obklopeny laskou?
Ako casto ho chvalis?
Ako casto ho pohladis, pomojkas?
Nevenujes sa viac mladsiemu synovi a preto starsi syn robi vsetko mozne na uputanie pozornosti na seba?
Je hyperaktivny aj v skole?
Ako ho vnimaju ucitelia a spoluziaci?
Vynika v niecom? A podporujes ho v tom?
4 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Je ťažko ti radiť, som tiež rozvedená a mám tiež dvoch synov, ľahšie to mám vtom, že u staršieho syna mám skôr oporu. Skús ísť na neho stým, že je starší dá sa na neho spoľahnúť, skús preniesť na neho nejakú zodpovednosť, aby pocítil, že ako potrebuje on teba, tak aj ty jeho. Žiaľ my ženy nikdy nebudeme mať takú autoritu ako otcovia, no treba hľadať cestičku.... a pozor na to s kým sa kamaráti, okolie tiež robí veľa
1 0
Dana L Dana L

Dana L je offline (nepripojený) Dana L

No ja ti poradím celkom presne, absolvovala som to s mojim 11-ročným synom.
Takže najprv sme boli u detského pediatra a pýtali sme sa ku neurologovi. Neurolog nas poslal EEG, potom ku špecialnej pedagogičke. Tam na dali "papier" s usmernením pre školu. Detský psycholog poskytol iba konzultácie, bez výsledku.
To, čo však naozaj zabralo bolo navštevovanie EEG BIOFEEDBACK. 40 terapii , ale doma mam ineho chlapca. A ja už niesom zrelá na psychiatriu.
0 0
Dana L Dana L

Dana L je offline (nepripojený) Dana L

No ja ti poradím celkom presne, absolvovala som to s mojim 11-ročným synom.<BR>Takže najprv sme boli u detského pediatra a pýtali sme sa ku neurologovi. Neurolog nas poslal na EEG, diagnoza ADHD, potom ku špecialnej pedagogičke. Tam na dali "papier" s usmernením pre školu. Detský psycholog poskytol iba konzultácie, bez výsledku.<BR>To, čo však naozaj zabralo bolo navštevovanie EEG BIOFEEDBACK. 40 terapii&nbsp;, ale doma mam ineho chlapca. A ja už nie som zrelá na psychiatriu.
0 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

tak toho detskeho psychiatra sme asi troch vymenili ale ani jeden mi nevedel pomoct furt mu dali lieky ktore spociatku pomahali a po case sme boli tam kde predtym...kde ste absolvovali tu terapiu? vies ja mam problem nielen s nim ale aj financny ex mi neprispieva a ja som este na materskej a z toho len tak tak poplatim zakladne veci ako je byt a elektrika......a pomoc nemam od nikoho na vsetko som uplne sama
0 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

vsetko mozne niekedy bije mladsieho ked sa mu nieco nepaci hadze co ma po ruke a uz zacina aj nozik na mna abo na seba vytahovat ....a zabudla som pripisat moj syn nerozprava a ked ale len tie zakladne slova nepovie suvislu vetu ako zdravi ludia .....a nic mu v hlave neblokuje ani nie je hluchy
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Neuvažovalo sa o nejakom štádiu autizmu?
1 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

nic take ziaden doktor mi nepovedal....
0 0
xima xima

xima je offline (nepripojený) xima

Uprimne ti radim, aby si pomoc vyhladala aj ty - pre seba - psychologa, ktory by s tebou analyzoval tvoje vsetky problemy, aby si ich vedela lepsie zvladat, skludnit sa. Uvazovat o 11roc. dietati, ktore je este tvarne a ovplyvnitelne ze ho " nechces dat prec" je patologicke. Problem sa u teba nevyriesi ak zacnes davat dietatu tlmiace prasky ... Tvoje dieta reaguje aj na teba. Citi sa ohrozene, zle ... Zamysli sa ako najlepsie by si mu mohla prejavit svoju lasku a sprav to kazdy den! Vystiskaj ho. Urcite vyhladaj skuseneho SPECIALNEHO PEDAGOGA. Ten je skoleny na poruchy dietata, ale aj na to, ako sa ma s takym dietatom narabat, ako z toho von. Konzultovat, spolupracovat - vysledky sa VZDY dostavia. Mam skusenosti. Mozno potrebuje aj na vzdelavanie v skole specialnu starostlivost v specialnej skole alebo triede. Mozno citi vsade LEN neuspech, samotu ... a dosledkom toho sa v nom hromadi agresivita ktoru sam nezvlada. Treba mu odborne pomoct. Vam obidvom. Drzim ti velmi palce.
2 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
smolinka513 Pozri príspevok
vsetko mozne niekedy bije mladsieho ked sa mu nieco nepaci hadze co ma po ruke a uz zacina aj nozik na mna abo na seba vytahovat ....a zabudla som pripisat moj syn nerozprava a ked ale len tie zakladne slova nepovie suvislu vetu ako zdravi ludia .....a nic mu v hlave neblokuje ani nie je hluchy
Príčinou toho, že Váš syn nerozpráva, nemusí byť vždy neurologický problém alebo problém so sluchom. Môže ísť o špeificky narušený vývin reči - vyvínovú dysfáziu. Je to vrodená porucha, kedy si dieťa nedokáže osvojovať materinskú reč ľahko a rýchlo pri normálnej inteligencii a podmienkach zo strany prostredia. Dieťa s touto poruchou má ťažkosti osvojiť si nové slová, skladať slová do viet, správne používať gramatické pravidlá, chápať niektoré vzťahy medzi slovami, niekedy má problémy aj v porozumení reči.
Ako ste riešili to, že dieťa nerozpráva, navštívili ste logopéda alebo špeciálneho pedagóga? Má diagnostikované ADHD, pretrvávajú problémy aj v škole, má problémy s učením?

Aj to, že nedokáže vyjadriť svoje myšlienky slovom, môže byť príčinou toho, že je hyperaktívny. Chce na seba upozorniť, upútať pozornosť.
Naposledy upravil zdenka131 : 17.11.11 at 05:46
4 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Kreslí? Aj z kresby sa dá čo - to vyčítať ak nerozpráva. A riešiť to celé čím skôr, mne to pripadá že 11 rokov je už dosť no a nožíky - to je fakt silné. Neviem, ja som mala staršieho nie neovládateľného, ale živšieho no a u nás pomohol šport. Ale tiež to, že moje deti ešte mali kde tú energiu vybiť, celé dni behali vonku, ak nebol prístup na zimný štadión nakreslili si ihrisko na asfalt a hokej sa v zime hral hokejkou a loptičkou. Viem, dnešné deti toto robiť nebudú.....
Rád číta? Čo? V škole sú problémy? Aké? Neuvažuješ o špeciálnej triede? Ni škole, ale v rámci normálnej školy sú niekde triedy pre takéto deti. Hádam viac informácií by pomohlo, takto ťažko radiť.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

ivuliatko Pozri príspevok
Neuvažovalo sa o nejakom štádiu autizmu?
no...alebo prave naopak. poznam jedneho chlapca, ktory taktiez nerozpraval a bol "zvlastny", a teraz ked ho stretnem nestiham sa cudovat ake veci sa ma pyta a rozprava - musi byt nejaka forma genia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať