Zavrieť

Porady

Verejná správa Bc. práca

Zdravím
Nevedel som kam zaradiť môj príspevok tak som ho dal nakoniec sem na základe už podobných problémov s bc. prácou. Mám tému analýza rozpočtového procesu a mám dve otázky v ktorých dákosi nemám jasno. Hľadal som všade no nikde som nič nenašiel. Jednou je rozpočtový výhľad (strednodobý finančný plán) neviem nikde nájsť že ako je to v podmienkach SR s povinosťou jeho tvorby kedže všetko čo som našiel je len o ČR kde je povinnosť ho zostavovať. Druhou je rozprava (ohľadne rozpočtového procesu obce) kde by som potreboval vedieť že čo vlastne by mala obsahovať.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zákon č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    Ďalšie info ohľadne verejných financií je na stránke Min. financií : http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=3514
    Naposledy upravil avalik : 16.11.11 at 11:32

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Tomi105 Pozri príspevok
    Zdravím
    ... Jednou je rozpočtový výhľad (strednodobý finančný plán) neviem nikde nájsť že ako je to v podmienkach SR s povinosťou jeho tvorby kedže všetko čo som našiel je len o ČR kde je povinnosť ho zostavovať ....
    Informácie k "rozpočtovému výhľadu (strednodobému finančnému plánu)", chápanému ako strednodobý rozpočet (verejnej správy) na obdobie dlhšie ako jeden rok a kratšie ako päť rokov, nájdeš napríklad:
    I. na http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=3571 = Stratégia reformy riadenia verejných financií, zahŕňajúca aj vypracúvanie viacročných rozpočtov v SR;
    II. na http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4306 = Základný rámec pre tvorbu rozpočtu verejnej správy;
    III. v zákone č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy ...
    - v ust. § 4 ods. 1 - zostavovanie rozpočtu najmenej na tri roky,
    - v ust. § 14 - MF SR riadi práce a usmerňuje vypracovanie návrhu rozpočtu verejnej správy v štruktúre podľa § 4 ods. 1 v súčinnosti s príslušnými subjektmi verejnej správy a subjekty verejnej správy a právnické osoby a fyzické osoby, ktorým sa poskytujú prostriedky štátneho rozpočtu, sú povinné predkladať spôsobom určeným ministerstvom financií a v ním určenom rozsahu, štruktúre a termíne údaje potrebné na účely zostavenia rozpočtu verejnej správy. K tomu MF SR vydáva každý rok vo Finančnom spravodajcovi príručku na zostavenie návrhu rozpočtu na stanovené obdobie (vo FS č. 2/2011 na roky 2012-2014).

    Verejná správa Bc. práca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.