Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
akej špecializácie?
nanajvýš JU, PU, rozpočtovky?
ak si SZČO - vyberaj takú, čo robí hlavne SZČO, najlepšie všetky formy - JU, paušálne výdavky, daňová evidencia, PU pre SZČO.
Ak je na Porade pod nickom, posúď jej príspevky, na čo sapýta, na čo odpovedá, aké má referecie.
A hlavne - aby bola poruke.
==========================
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
......dodám, aby mala aj ZEP, ale nie je podmienka, len odporúčanie.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

neviem co je ZEP. ja uz mam uctovnicku, som SZCO. poterbujem vsak dalsiu, pretoze rozsirujem podnikanie o inu cinnost, aj s obchodnou partnerkou tentokrat, ako zdruzenie SZCO a potrebujem aby sa v tychto veciach vyznala...najlepsie z PO, pretoze ja som z PO.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved OK, a prečo nie tá pôvodná? má prehľad, čo nestíha?
Je lepšie, ak účtuje obe firmy jeden človek,. zo skúsenosti viem, že podnikateľ často zamieňa doklady, pomieša, treba triediť.
Ak hľadáš účtovníčku, tak daj do sekcie inzercia - aj tu na Porade, isto sa ti niekto ozve.
1 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

hlavne referencie.....tie pomáhajú....
a súčasná účtovníčka má problémy so združeniami FO?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Negoti Pozri príspevok
hlavne referencie.....tie pomáhajú....
a súčasná účtovníčka má problémy so združeniami FO?
nie, nema. ide o to, ze ma vela a uz mna zobrala len tak-tak. tento predmet podnikania nema a nebude mat nic spolocne s tym predoslym + biznis, ktory mam je len moj, ten druhy budeme mat dve 50/50
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ano, to je dôvod..ked má veľa, neberie.
druhý dôvod, že ide o iný biznis, nei je dôvod, že musí byť aj iná účtovníčka.
Bude lepšie, ak dáš ten inzerát, lebo ak tu budú ponuky, bude sa to považovať za "autoreklamu". Znalé účtovníčky o tom vedia, tak sa ti tu ponúkať aj tak nebudú.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

KEJKA Pozri príspevok
ano, to je dôvod..ked má veľa, neberie.
druhý dôvod, že ide o iný biznis, nei je dôvod, že musí byť aj iná účtovníčka.
Bude lepšie, ak dáš ten inzerát, lebo ak tu budú ponuky, bude sa to považovať za "autoreklamu". Znalé účtovníčky o tom vedia, tak sa ti tu ponúkať aj tak nebudú.
dakujem, skusim to. mam napriklad aj vela otazok ohladom zdruzenia SZCO....ci mi nahodou neporadi nieco lepsie alebo ine, ja sa v tom nevyznam. Taktiez vo svojej firme nemam zamestnanca a v tej novej chceme mat hned od zaciatku...
Tieto veci bude vediet kazda jedna? Resp. nemozem sa ich vypytovat na rady, a potom sa pre jednu rozhodnut...preto ta tema.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BIZAL Pozri príspevok
neviem co je ZEP. ja uz mam uctovnicku, som SZCO. poterbujem vsak dalsiu, pretoze rozsirujem podnikanie o inu cinnost, aj s obchodnou partnerkou tentokrat, ako zdruzenie SZCO a potrebujem aby sa v tychto veciach vyznala...najlepsie z PO, pretoze ja som z PO.
nechcem ťa odradiť ale radšej si to dobre rozmysli a ak máš známych v takýchto spolkoch, tak sa ich opýtaj ako to funguje alebo fungovalo
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

srska Pozri príspevok
nechcem ťa odradiť ale radšej si to dobre rozmysli a ak máš známych v takýchto spolkoch, tak sa ich opýtaj ako to funguje
aha, to je to zdruzenie.
je to zle? ako to mam potom vyriesit? ked chceme is 50/50 a v ziadnom pripade nechcem s.r.o.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jedna firma - jeden boh. to už asi lepší by bol tichý spoločník
1 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

a nezabúdaj, spolky diablove volky....pri združeniach FO sú s tým, že sa potom nevedia dohodnúť.....
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
BIZAL Pozri príspevok
dakujem, skusim to. mam napriklad aj vela otazok ohladom zdruzenia SZCO....ci mi nahodou neporadi nieco lepsie alebo ine, ja sa v tom nevyznam. Taktiez vo svojej firme nemam zamestnanca a v tej novej chceme mat hned od zaciatku...
Tieto veci bude vediet kazda jedna? Resp. nemozem sa ich vypytovat na rady, a potom sa pre jednu rozhodnut...preto ta tema.
môžeš sa pýtať na rady a aj sa pýtaj - každej jednej adeptky a potom si vyberieš tú, ktorej odpovede sa budú najviac približovať k tomu, čo sa medzičasom dozvieš na Porade.
Ale aj keby si sa tu nevypytoval, tak v rámci "výberového konania" práve týmito otázkami skôr zistíš, či dotyčná vie robiť združenie.
Netlačí ťa náhodou niekto do toho združenia? nenamotáva ťa? ved podľa všetkého skutočne nevieš, do čoho ideš.
O pár týždňov možno zistíš, že makáš a druhý sa vezie. radšej si to rozmysli. nech si biznis rozbehne ten druhý, a teba môže tiež zamestnať - budeš mať niečo naviac a môžeš kedykoľvek odísť............uvádzam len ako príklad.
Alebo aj opačne - rozbehni to ty, a zamestnaj druhú stranu.
Podľa možnosti žiadne spolky.
========================
dodám v rámci úpravy
myslela som, že je to napr. tvoja priateľka a ide spoločne podnikať, alebo niečo iné úplne záväzné, združenia existujú. A hlavne - myslela som, že vieš do čoho ideš.
neviem prečo nie sro /tiež by som bola proti v pomere 50/50/
ale združenie áno - tam tiež ručíš celým svojim majetkom ako SZČO.
Naposledy upravil KEJKA : 17.11.11 at 10:38 Dôvod: ej, kolkí ste ma predbehli, ale zhodujeme sa.
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

uplne suhlasim a chapem. ale nedelia sa len zisky, ale aj risky, cas, zodpovednost....je toho vela preco viem, ze je to spravne rozhodnutie...ale dakujem
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

prečo nechceš sro?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
môžeš sa pýtať na rady a aj sa pýtaj - každej jednej adeptky a potom si vyberieš tú, ktorej odpovede sa budú najviac približovať k tomu, čo sa medzičasom dozvieš na Porade.
Ale aj keby si sa tu nevypytoval, tak v rámci "výberového konania" práve týmito otázkami skôr zistíš, či dotyčná vie robiť združenie.
Netlačí ťa náhodou niekto do toho združenia? nenamotáva ťa? ved podľa všetkého skutočne nevieš, do čoho ideš.
O pár týždňov možno zistíš, že makáš a druhý sa vezie. radšej si to rozmysli. nech si biznis rozbehne ten druhý, a teba môže tiež zamestnať - bude mať niečo naviac a môžeš kedykoľvek odísť............uvádzam len ako príklad.

Alebo aj opačne - rozbehni to ty, a zamestnaj druhú stranu.
Podľa možnosti žiadne spolky.
presne na to som myslel kejka (3. odstavec). robil som určitý čas v takom združení 2 szčo a rozchádzali sa bitkou na prevádzke
2 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

KEJKA Pozri príspevok
môžeš sa pýtať na rady a aj sa pýtaj - každej jednej adeptky a potom si vyberieš tú, ktorej odpovede sa budú najviac približovať k tomu, čo sa medzičasom dozvieš na Porade.
Ale aj keby si sa tu nevypytoval, tak v rámci "výberového konania" práve týmito otázkami skôr zistíš, či dotyčná vie robiť združenie.
Netlačí ťa náhodou niekto do toho združenia? nenamotáva ťa? ved podľa všetkého skutočne nevieš, do čoho ideš.
O pár týždňov možno zistíš, že makáš a druhý sa vezie. radšej si to rozmysli. nech si biznis rozbehne ten druhý, a teba môže tiež zamestnať - bude mať niečo naviac a môžeš kedykoľvek odísť............uvádzam len ako príklad.
Alebo aj opačne - rozbehni to ty, a zamestnaj druhú stranu.
Podľa možnosti žiadne spolky.
nikto mi este zdruzenie nespominal, ja hladam alternativu, a preto aj dobru uctovnicku aby vedela poradit. problem je, ze ja disponujem kapitalom a ona know how, casom a citom k tomuto podnikaniu....celkovo ja sama, alebo ona sama by to nezrealizovala ani jedna. Spolu to ma zmysel...
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Negoti Pozri príspevok
prečo nechceš sro?
lebo nevidim dovod preco ju mat
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BIZAL Pozri príspevok
lebo nevidim dovod preco ju mat
a 50/50 je ten najblbší pomer aj keby bol spoločníkom brat, syn alebo nebodaj manželka
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

srska Pozri príspevok
a 50/50 je ten najblbší pomer aj keby bol spoločníkom brat, syn alebo nebodaj manželka
uplne suhlasim pokial ide o rodinu a pribuznych. preco nie 50/50 a kolko? A dakujem za vsetky rady. vsetko pomoze.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať