Zavrieť

Porady

sobota a sviatok

prajem pekny den
prosim o radu. ide o to, ze vo firme je vela prace a tak sa pracuje aj v sobotu (co povazujem za nadcas). tento tyzden je statny sviatok (dnes) a zamestnavatel dal oznam takehoto znenia v skratke "namiesto soboty sa pojde do prace vo stvrtok (statny sviatok) a zamestnanci dostanu 25% mzdove zvyhodnenie". je to takto spravne? je mozne, aby zamestnavatel prehodil sobotny nadcas na sviatok a zaplatil to len ako nadcas?
a ako je to s mesacnou mzdou? ked pracuju vo sviatok, ale v zmluve to nemaju?
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    podľa mňa zvýhodnenie za prácu vo sviatok je 50 %, a ak je táto práca prácou nadčas, tak má nárok aj na príplatok za nadčas 25 %, súbeh príplatkov nevylučuje jeden druhý, ak by bola práca vykonávaná aj v noci, tak má ešte nárok aj na príplatok za prácu v noci, ak niekto s mesačnou mzdou pracuje vo sviatok má nárok na príplatok 50 %

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    za prácu vo sviatok patrí príplatok vo výške minimálne 50 % priemerného zárobku.

    Mia3683 je offline (nepripojený) Mia3683

    Mia3683
    mam to chapat tak, ze kedze sa pracuje vo sviatok je mozne dat 50% za sviatok a este aj 25% ako za nadcas? pracovalo sa vo sviatok normalne 8,5 hod. tak som myslela, ze je narok len na tych 50%. ale ide o to, ze zamestnavatel chce dat za tento sviatok len 25%, lebo zamestnancom "odpusta" ist v sobotu do prace (co by bol sobotny nadcas)

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    nadčas sa nedá odpustiť.buď sa odpracuje,a potom musí byť zaplatený,alebo sa neodpracuje a potom sa nič nedeje.ale nemôže zamestnávateľ vymieňať nadčas za sviatok.

    Mia3683 je offline (nepripojený) Mia3683

    Mia3683
    to si myslim aj ja, ze sa to vymienat nemoze. a na aky § sa mam obratit? zamestnavatel si urobil oznam a viac neriesi.

    a este mi pride divne jedna vec, neviem ako sa to spravne ma davat ked sa odpracuje sviatok. dam len hodinovu mzdu a 50% priplatok? alebo este nieco. lebo takto sa to moc neoplati. ved keby boli doma, tak dostanu za sviatok nahradu a su doma. takto idu do prace a dostanu naviac vlastne len priplatok. alebo ako to ma byt spravne?
    dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.