Zavrieť

Porady

Starší PC - rozšírenie RAM

Dobrý deň,

mám doma starší počítač a je nejaký pomalší, rozmýšlam o výmene RAM z 512 MB na 768/1024MB, myslíte že sa to oplatí? Prípadne vedeli by ste mi poradiť akú RAM kúpiť?
konfigurácia PC:
Computer: VIA P4X266E-8233
CPU: Intel Celeron-2200 (Northwood-128, C1)
2200 MHz (22.00x100) @ 2221 MHz (22.00x101)
Chipset: VIA VT8753 P4X266 + VT8233 (A)
Memory: 512 MBytes @ 126 MHz, 2.5-3-3-6

  • 256 MB PC3200 DDR-SDRAM – Unknown
  • 256 MB PC2700 DDR-SDRAM - SpecTek

Graphics: ASUS V9520-X
nVIDIA GeForce FX 5200 (NV34), 128 DDR SDRAM
Drive: ST3160815A, 156.3 GB, E-IDE (ATA-7)

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    neoplati sa to. Jedine ak z bazaru ak by niekto za par supiek ponukal RAM. Inak to je vyhadzovanie penazi.

    dykeer je offline (nepripojený) dykeer

    dykeer
    Zdvihnutie RAMiek na 1 GB by ti ho zrychlilo asi tak o 1/3, len je dobre mat rovnako rychle moduly (PC3200 a PC2700)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    cheron Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám doma starší počítač a je nejaký pomalší, rozmýšlam o výmene RAM z 512 MB na 768/1024MB, myslíte že sa to oplatí? Prípadne vedeli by ste mi poradiť akú RAM kúpiť?
    konfigurácia PC:
    Computer: VIA P4X266E-8233
    CPU: Intel Celeron-2200 (Northwood-128, C1)
    2200 MHz (22.00x100) @ 2221 MHz (22.00x101)
    Chipset: VIA VT8753 P4X266 + VT8233 (A)
    Memory: 512 MBytes @ 126 MHz, 2.5-3-3-6
    • 256 MB PC3200 DDR-SDRAM – Unknown
    • 256 MB PC2700 DDR-SDRAM - SpecTek
    Graphics: ASUS V9520-X
    nVIDIA GeForce FX 5200 (NV34), 128 DDR SDRAM
    Drive: ST3160815A, 156.3 GB, E-IDE (ATA-7)

    Ďakujem za odpovede
    Ja mám v práci trochu výkonnejší procesor (2,8 GHz) a mal som RAM 512 MB. Keď som ho dostal, tak mi dosť spomaľovalo prepínanie sa medzi aplikáciami. Bolo to zapríčinené tým, že RAM bola malá a všetko musel ukladať (SWAPovať) na HDD a pri prepínaní sa medzi aplikáciami to zase odtiaľ načítať. Pomohlo rozšírenie RAM tým, že som si vyžiadal doplniť ešte 1 GB modul. Na staršie stroje dostaneš pamäťové moduly za pár EUR. Kúp si tak, aby si mal aspoň 1 GB RAM (2x512 MB alebo ak bude dobrá ponuka, tak 2x1GB). Celkový výkon PC to nezvýši (napr. ak na ňom renderuješ videá alebo konvertuješ video či audio súbory), ale práca s aplikáciami a internetom bude svižnejšia.

    Dúfam, že to nie je herný PC... na hry sú parametre dosť slabé, chcelo by to celkový upgrade.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Pri malej pamäti je dobré nechať uvoľňovať všetky DLL pri ukončení programu. Opätovné načítanie programu je dlhšie, ale je viac voľnej pamäte.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... ani nevieme, aký používa OS - z konfigurácie predpokladám, že to už MS-DOS nebude...

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    Ja mam Intel Pentium 4 2.4Mhz co tiez nie je prave mladik a prednedavnom som zvysil z 512mb na 2giga RAM a je to neporovnatelne lepsie. No zvysit len na 1giga sa ti urcite neoplati. a treba davat pozor aby nove moduly boli kompatiblne so starymi. Mne aj ked maju tie iste atributy stare a nove nejdu dokopy. A starsie z bazaru by som urcite nekupoval.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    MilanH Pozri príspevok
    1. No zvysit len na 1giga sa ti urcite neoplati. 2.a treba davat pozor aby nove moduly boli kompatiblne so starymi. 3. A starsie z bazaru by som urcite nekupoval.
    1. samozrejme ze sa oplati, 1GB je na pracu na winXP plne postacujuce
    2. ked nekupis presne tie iste moduli z tej istej serie tak ti kompatibilitu nikto nezaruci, a zalezi aj na doske, casto pomoze manualne nastavenie casovania
    3. a preco nie, velakrat sa daju najst pamete za smiesne ceny oproti novym, pokia sa dohodnes na otesovani a este lepsie mas to blizko na osobku tak nieje co riesit
    Naposledy upravil mecky : 18.11.11 at 12:26

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    mecky Pozri príspevok
    1. samozrejme ze sa oplati, 1GB je na pracu na winXP plne postacujuce
    2. ked nekupis presne tie iste moduli z tej istej serie tak ti kompatibilitu nikto nezaruci, a zalezi aj na doske, casto pomoze manualne nastavenie casovania
    3. a preco nie, velakrat sa daju najst pamete za smiesne ceny oproti novym, pokia sa dohodnes na otesovani a este lepsie mas to blizko na osobku tak nieje co riesit
    Tak mne 1GB nestacil ani zdaleka. Sak len internetovy prehliadac si vklude vezme 500mega a nehovoriac ked by chcel clovek hrat aj dake hry.
    A ja skratka veciam z bazarov neverim. Nove je skratka nove.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    MilanH Pozri príspevok
    Tak mne 1GB nestacil ani zdaleka. Sak len internetovy prehliadac si vklude vezme 500mega a nehovoriac ked by chcel clovek hrat aj dake hry.
    A ja skratka veciam z bazarov neverim. Nove je skratka nove.
    Na to si ako prišiel? Snívalo sa ti? Normalne funguju XP pri RAM 512MB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.