Zavrieť

Porady

Emisné kvóty

Na postup účtovania emisných kvót existujú dve usmernenia. Jedno je vo FS č.7 - usmernenie č. 58,druhé je vo FS č.11 v opatrenich č.81. V tom prvom sa v paragrafe 3.3 hovrí, že sa zúčtujú pridelené kvóty v prospech účtu 648 ku dňu účtovnej závierky v roku, keď boli kvóty pridelené. V tom druhom sa zas hovorí, že sa v prospech účtu 648 zúčtujú kvóty vtedy keď sa použijú, resp. predajú. Teda keď sa časť z nich predá v roku 2006, tak tá časť sa aj vtedy zúčtuje do výnosov. Nemá niekto podobný problém? Ako ho riešite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gatv je offline (nepripojený) gatv

    gatv
    Jednou vecou sú už spomínané usmernenia, ale problém vidím aj v tom ako k emisným kvótam pristupovať - v usmernení MF by účtovná jednotka k povolenkám em. kvót mala pristupovať ako k CP, ale v zákone 222/2004 o DPH § 15 považuje prenos emisných kvót za službu. A z toho má byť človek múdry - účtovať ako CP alebo ako službu. Pritom ak sa pozriete na stránku komoditnej burzy, emisné kvóty sú vedené ako komodita - takže by sa malo uvažovať aj o komodite???

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Pre účely zákona o DPH by som to považovala za cenný papier. Je pravdou, že tam je to ustanovenie §15/8/k, ale je tam uvedený " prenos emisie skleníkových plynov", čo síce neviem presne čo znamená, ale zrejme nejde o predaj voľných kvót na burze cenných papierov. To potvrdzujú aj postupy účtovania - účtovanie v triede 254, čo je krátkdobý finančný majetok.

    gatv je offline (nepripojený) gatv

    gatv
    Informovala som sa u členov komoditnej burzy - treba si pozrieť vzory ich zmlúv - účtujú s DPH.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ahojte, nikdy som sa ešte nestretla s účtovaním emisných kvót ale čaká ma to v jednej akciovke. A vôbec neviem ako sa to má správne účtovať. Dala som si vyhľadť niečo na túto tému, ale na porade toho veľa nieje. Poradí mi niekto, kto sa s tým stretáva alebo kde by som sa niečo o tom dočítala?
    Ďakujem poraďáci.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte, nikdy som sa ešte nestretla s účtovaním emisných kvót ale čaká ma to v jednej akciovke. A vôbec neviem ako sa to má správne účtovať. Dala som si vyhľadť niečo na túto tému, ale na porade toho veľa nieje. Poradí mi niekto, kto sa s tým stretáva alebo kde by som sa niečo o tom dočítala?
    Ďakujem poraďáci.
    Skúšam ešte raz .....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.