Zavrieť

Porady

Reprobedne akustické ,,zväčšenie´´ objemu

Dobrý deň, je pravda že molitan ,,zväčšuje´´ objem reprobedne?
dik za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ja som dávnejšie použil ako výplň reprobedni vatu ,ktorú som tam nalepil chemoprenom.Molitan ,alebo ako som spomínal aj vata slúži na zlepšenie akustiky a zabraňuje prípadným rezonanciam a tým prispieva ku kvalitnejšiemu zvuku.

    matt614 je offline (nepripojený) matt614

    matt614
    A ako myslite ze bude hrat ked som spravil asi o 8-10 litrov mensiu bednu ako ma byt? Bude to zle nebude kvalita zvuku ci?

    matt614 je offline (nepripojený) matt614

    matt614
    [QUOTE=matt614;1896965]A ako myslite ze bude hrat ked som spravil asi o 8-10 litrov mensiu bednu ako ma byt? Bude to zle nebude kvalita zvuku ci? Oproti tym 30L to bude neporovnatelne s tymi mojimi 20L?

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    misomiso - na nete je veľa návodov na výpočet reprobední.. Napr aj toto vyzerá najjednoduchšie: http://www.kapaaudio.sk/basflex/vent.html

    N
    o výpočet je jedna vec a realita je niečo iné...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    No to je vypocet basreflexu, ten musi byt uplne presny, pretoze sa tam jednoducho prejavuje urcity akusticky jav, musi sa ratat presne na pozadovanu frekvenciu.

    Matt ale nepise nic o basreflexe. Inak - najlepsie repraky su stale bez basreflexu. Basreflexom mozes oklamat skutocny objem presne takym sposobom, ako mozes turbom oklamat objem motora. Vysledkom je ale turbodiera a turbokopanec, u reporobendne sa to potom prejavuje uplne rovnako.

    Reprobedne akustické ,,zväčšenie´´ objemu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.