Zavrieť

Porady

Materská a živnosť

Ahojte,

Manželka je na materskej už posledný rok (poberá rodičovský príspevok) m§že si otvoriť živnosť popri materskej bez toho aby prišla o peniaze ktoré dostáva ako rodičovský príspevok??

Ďakujem za odpoveďe..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    http://www.poradca.sk/SubPages/Otvor...dclanok=105826 Pozri zákon o rodičovskom príspevku.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Nie nebude, kým poberá rodičovský príspevok je zamestnancom štátu a ZP za ňu platí štát. Pekný deň.

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    Našiel som toto je to pravda? :
    Zásadná zmena vo filozofii poberania rodičovského príspevku je tá, že oprávnená osoba, ktorej je príspevok vyplácaný sa môže zamestnať, teda môže vykonávať zárobkovú činnosť. Môže pracovať na pracovnú zmluvu, na dohodu, môže podnikať, môže mať živnosť.
    V takomto prípade nezaniká právo na poberanie rodičovského príspevku, alebo nedochádza k jeho kráteniu?
    Naposledy upravil michja : 18.11.11 at 10:59 Dôvod: Pozabudol som niečo :D

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    michja Pozri príspevok
    Ahojte,

    Manželka je na materskej už posledný rok (poberá rodičovský príspevok) m§že si otvoriť živnosť popri materskej bez toho aby prišla o peniaze ktoré dostáva ako rodičovský príspevok??

    Ďakujem za odpoveďe..
    Môže, o rodičovský príspevok nepríde.

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    Economic Pozri príspevok
    Môže, o rodičovský príspevok nepríde.
    Nevieš ma prosím ta odkázať na zákon a §?

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    Economic Pozri príspevok
    http://www.poradca.sk/SubPages/Otvor...dclanok=105826 Pozri zákon o rodičovskom príspevku.
    Ďakujem presne toto som hľadal!!
    Ešte jedna otázka by bola:
    Kedže manželka bola zamestnaná a zo zamestnania odišla na materskú tým pádom ostala zamestnaná.
    Keď si teraz popri materskej otvorí živnosť bude platiť do zdravotnej poistovne tých cca 40€?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Fúha.... otázku posúvam.... pretože na toto neviem z fleku odpovedať. Možno by bolo opýtať sa priamo na zdravotnej poisťovni, ak nik neodpovie. Možno niekto z poraďákov odpovie. Toto nie je moc moja parketa.

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    Economic Pozri príspevok
    Fúha.... otázku posúvam.... pretože na toto neviem z fleku odpovedať. Možno by bolo opýtať sa priamo na zdravotnej poisťovni, ak nik neodpovie. Možno niekto z poraďákov odpovie. Toto nie je moc moja parketa.
    Nevadí.. na to hlavné som odpoveď dostal a za nu vrelo ďakujem.. Ak tu k tej druhej veci niekto neporadí .. tak si to zistím priamo v zdravotnej..

    Materská a živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.