Zavrieť

Porady

Poslanec obecného zastupiteľstva

Poprosím o radu. Poslanci Ob.z. s nepravidelným príjmov (nie dlhodobo uvoľnený) si schválili , že budú poberať polročne odmenu. Sú prihlásený v SP do 31.01.2011 ako zamestnanci s nepravidelným príjmom. Aké odvody idú do SP za z-ľa a za z-ca. Neviem čo zo zdravotným poistením? Kedy sa majú prihlásiť a či sa vôbec majú prihlásiť? Vie mi niekto poradiť, potrebovala by som to súrne. Mám tam aj dvoch starobných dôchodcov nie predčasných.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Majú byť v SP prihlásený od 1.1.2011, toto prihlásenie má naďalej trvať. Platia ZP, StP, IP a RF. Do ZP sa prihlasujú na posledný deň v mesiaci, za ktorý sa im zúčtuje príjem. Ak budú mať príjem zúčtovaný v novembri, prihlásia sa do ZP :
    2Y Z 30.11.
    2Y K 30.11.
    Termín na oznámenie do ZP je do konca nasledujúceho mesiaca.

    Kama50 je offline (nepripojený) Kama50

    Kama50
    Dobrý deň, chcem si overiť, odkiaľ je informácia, že do ZP nepravidelných - poslancov obec prihlási len na posledný deň v mesiaci. Podľa nášho zisťovania v mesiaci február 2011, kedy sme mali prvú odmenu poslancom, bolo nutné prihlásiť poslanca do ZP na celý mesiac.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Od februára už boli dve novely zákona o zdravotnom poistení a jedna novela metodického usmernenia ÚDZS. Takže treba hľadať v novele zákona (v tej platnej od 1.5.) a v metodickom usmernení ÚDZS 3/3/2009.

    _zuzana_ je offline (nepripojený) _zuzana_

    _zuzana_
    Prosím Vás, ako mám postupovať, keď poslanec OZ sa v marci vzdal mandátu, bol odhlásený zo SP a teraz idem vyplácať odmeny poslancom podľa účasti na zastupiteľstvách. Mala by som mu vyplatiť nejakú odmenu. ZP mi je jasná, k 31.12. ho prihlásim aj odhlásim, ale čo so SP? Ako mám postupovať? Vďaka za skorú odpoveď.

    Poslanec obecného zastupiteľstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.