Zavrieť

Porady

Zdruzenie osob na podnikanie

Dobry den,

som samostatna SZCO a podnikam v oblasti dovozu.

V roku 2012 planujem podnikat v zdruzeni s obchodnou partnerkou v oblasti sluzieb. Uctovnictvo bude vedene len na jednu osobu. Rada by som sa opytala: bude sa nejakym sposobom zasahovat do mojho samostatneho uctovnictva uctovnictvom zo spolocneho podnikania? Uctovnicka bude ina osoba. Staci mi rozsirit moju zivnost o sluzby? Staci mi platit odvody 1x?

Dakujem.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a budete v združení FO? ako chcete riešiť druhú osobu v podnikaní?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prečo nepokračuješ v pôvodnej téme? ked sa dohodnete, že účtovníctvo za združenie sa bude viesť na meno tvoje priateľky, tak bude vedené samostatne a nezávisle od tvojho. Uzavriete zmluvu o združení, v ktorej vymedzíte okruh podnikania.
Účtovná závierka za združenie bude tiež nezávisle od tvojho, ale nakoľko združenie nie je právny subjekt, tak - ak sa dobre pamätám, zisk sa rozdelí, resp. strata sa rozdelí podľa zmluvne určených pravidiel a ty si svoj podiel zo združenia uvedieš do svojho DPFO. Veľmi dávno som mala združenie, tak sa môžem mýliť.
samozrejme odvody platíš jedenkrát.
2 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Mila123 Pozri príspevok
a budete v združení FO? ako chcete riešiť druhú osobu v podnikaní?
ja som FO uz teraz. Ona bude FO coskoro. Budeme zdruzenie FO
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

KEJKA Pozri príspevok
prečo nepokračuješ v pôvodnej téme? ked sa dohodnete, že účtovníctvo za združenie sa bude viesť na meno tvoje priateľky, tak bude vedené samostatne a nezávisle od tvojho. Uzavriete zmluvu o združení, v ktorej vymedzíte okruh podnikania.
Účtovná závierka za združenie bude tiež nezávisle od tvojho, ale nakoľko združenie nie je právny subjekt, tak - ak sa dobre pamätám, zisk sa rozdelí, resp. strata sa rozdelí podľa zmluvne určených pravidiel a ty si svoj podiel zo združenia uvedieš do svojho DPFO. Veľmi dávno som mala združenie, tak sa môžem mýliť.
samozrejme odvody platíš jedenkrát.
dakujem, dava mi to zmysel.
ak ja ako FO s mojim terajsim podnikanim chcem nakupit tovar z tretich krajin na to nase spolocne podnikanie, musim ho predat z mojho podnikania do nasho podnikania? Taktiez s RP. Vlastnim ju ja, no nepouzivam ju v mojom podnikani. Musim ju predat do spolocneho odnikania?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

tema bola vyriesena, preto nepokracujem a...stale mi to vrta hlavou.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
no , účtovná závierka za združenie neexistuje, je to len závierka FO, pre združenie sa všetko rozdelí podľa podmienok uvedených v zmluve o združení.
Ak už jeden účastník združenia vedie účtovníctvo a druhý nie, je vhodné aby účtovníctvo pre združenie viedol druhý účastník, pretože ak by si to viedol ty, tak v jednom peňažnom denníku by si musel účtovať seba a aj doklady združenia.....a to je trochu komplilované aj keď nie nerealizovateľné......(strediká, číselníky...)
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

ekopo Pozri príspevok
no , účtovná závierka za združenie neexistuje, je to len závierka FO, pre združenie sa všetko rozdelí podľa podmienok uvedených v zmluve o združení.
Ak už jeden účastník združenia vedie účtovníctvo a druhý nie, je vhodné aby účtovníctvo pre združenie viedol druhý účastník, pretože ak by si to viedol ty, tak v jednom peňažnom denníku by si musel účtovať seba a aj doklady združenia.....a to je trochu komplilované aj keď nie nerealizovateľné......(strediká, číselníky...)
suhlasim, ta druha ucastnicka bude viest uctovnictvo zdruzenia. je to pre mna nejaka nevyhoda? Alebo pre nu?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
nie....
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BIZAL Pozri príspevok
suhlasim, ta druha ucastnicka bude viest uctovnictvo zdruzenia. je to pre mna nejaka nevyhoda? Alebo pre nu?
Je. Na spoločné podnikanie je najvhodnejší nepárny počet. A tri je už veľa.
1 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

A nie je jednoduchšie založiť SRO a konateľky by ste boli obe? Vy keď máte aj FO tovar by ste predávali SRO-čke, alebo to rovno nakúpite na sro-čku, a FO si zrušíte, pokial nechcete čerpať úver alebo niečo kde potrebujete vysoký základ. SRO-čka ručí len do výšky svojich nespl. vkladov a nie celým majetkom a odvody by ste mesačne neplatili teda pokial by ste sa vo svojej sro-čke nechceli zamestnať.
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

mertinkova Pozri príspevok
A nie je jednoduchšie založiť SRO a konateľky by ste boli obe? Vy keď máte aj FO tovar by ste predávali SRO-čke, alebo to rovno nakúpite na sro-čku, a FO si zrušíte, pokial nechcete čerpať úver alebo niečo kde potrebujete vysoký základ. SRO-čka ručí len do výšky svojich nespl. vkladov a nie celým majetkom a odvody by ste mesačne neplatili teda pokial by ste sa vo svojej sro-čke nechceli zamestnať.
ja by som si to moje terajsie podnikanie chcela nechat, to je pre mna hlavne. s s.r.o. je vela prace a myslim, ze zlozitejsie ako zrduzenie. cerpat uver nechceme. ja si uz platim odvody. nevlastnime nehnutelnosti ani ine majetky, cize s.r.o. je nepotrebna. ako FO nemozem predat nakup zdruzeniu?
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

No v podstate ked na tú druhý FO bude písané združenie - teda na jej IČO tak ten tovar predať jej ako FO - Janka Burkova - FO, a ona ho bude dalej predavat alebo prevážať pod jej FO ako združenie - Janka Burkova združenie. Lebo združenie nemá právnu subjektivitu tak vy to združeniu predať ani kupiť od združenia nemôžete. Združenie len za podpory minimálne dvoch FO vytvorí nejaký zisk - teda malo by, a potom si to nakonci zdanovacieho obdobia rozdelite podla zmluvy.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dilemu združenie vs. sro už riešil v inej téme - a vyriešil, rozhodol sa pre združenie.
k tým nákupom:
si učastníkom združenia, to združenie by malo mať nejaké meno, to si už tiež nepamätám, ako to bolo riešené, moje združenie malo svoje meno a na to emno chodili faktúry. Vždy tam bolo aj meno účastníka združenia /hm, nie som si istá/. To ti tá účtovníčka isto povie, ja by som sa už do účtovania združenia nepúšťala.
Princíp je takýto:
doklady budete deliť na doklady pre združenie a pre seba. Priateľku vynechávam, lebo ona iné podnikanie nebude mať. Bude mať účtovníctvo združenia.
Každý doklad sa zaúčtuje bud v tvojom účtovníctve -dáš to svojej účt.1
alebo v účtovníctve združenia-odovzdáš ho účt.2
to je celé.
ERP - nakoľko je viazaná na predajné miesto, tak priateľka bude museiť mať osobitnú ERP vo svojej prevádzke, kde bude poskytovať služby
tvoja ERP sa zrejme viaže na tvoje trvalé bydlisko, nie?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BIZAL Pozri príspevok
ja by som si to moje terajsie podnikanie chcela nechat, to je pre mna hlavne. s s.r.o. je vela prace a myslim, ze zlozitejsie ako zrduzenie. cerpat uver nechceme. ja si uz platim odvody. nevlastnime nehnutelnosti ani ine majetky, cize s.r.o. je nepotrebna. ako FO nemozem predat nakup zdruzeniu?
Nie. Združenie nemá právnu subjektivitu, teda ani IČO, DIČ ani IČDPH.
Mohla by si to predať tomu druhému členovi združenia.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

KEJKA Pozri príspevok
dilemu združenie vs. sro už riešil v inej téme - a vyriešil, rozhodol sa pre združenie.
k tým nákupom:
si učastníkom združenia, to združenie by malo mať nejaké meno, to si už tiež nepamätám, ako to bolo riešené, moje združenie malo svoje meno a na to emno chodili faktúry. Vždy tam bolo aj meno účastníka združenia /hm, nie som si istá/. To ti tá účtovníčka isto povie, ja by som sa už do účtovania združenia nepúšťala.
Princíp je takýto:
doklady budete deliť na doklady pre združenie a pre seba. Priateľku vynechávam, lebo ona iné podnikanie nebude mať. Bude mať účtovníctvo združenia.
Každý doklad sa zaúčtuje bud v tvojom účtovníctve -dáš to svojej účt.1
alebo v účtovníctve združenia-odovzdáš ho účt.2
to je celé.
ERP - nakoľko je viazaná na predajné miesto, tak priateľka bude museiť mať osobitnú ERP vo svojej prevádzke, kde bude poskytovať služby
tvoja ERP sa zrejme viaže na tvoje trvalé bydlisko, nie?
Ano, na moje bydlisko ale v podnikani som ju nepouzivala /RP/. Chcela by som ju teda predat nam do zdruzenia /na priatelkine uctovnictvo/.

Ja vobec nechcem miesat ziadne doklady, vydavky....Moj biznis chcem nechat mojou vecou a uplne nezavisle. Biznis s nou bude nieco uplne ine a ako uz bolo spomenute, na konci roka to len dam do DP.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
predaj ERP a následne registrácia na DU - tam môže byť problém treba riešiť so servisnou organizáciou.
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

marjankaj Pozri príspevok
Nie. Združenie nemá právnu subjektivitu, teda ani IČO, DIČ ani IČDPH.
Mohla by si to predať tomu druhému členovi združenia.
tym zdruzenim som myslela predat nam /do jej uctovnictva/. aby to nebolo moje v mojom podnikani a uctovnictve ale v tom druhom NASOM biznise v jej uctovnictve. a..chcela by som to predat /tie nastroje na sluzby/ za nakupnu cenu. lebo ja v mojom podnikani mam cislo na colnici, DPH....cize je to jednoduhsie kupit cez moje podnikanie. Cize nechcem z toho predaja zisk, len to tu kupit pre to nase podnikanie cez to moje podnikanie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ako poriešite, že spoločníčka si musí uhrádzať fondy (v združení) a ty si ich už platíš vo svojom podnikaní?
nie je to veľká suma, ale aj tak...
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

ved ona bude platit svoje tak, ako ja platim svoje. preco?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ona zo spoločného, ty zo svojho????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať