Zavrieť

Porady

Z úradu práce na živnosť - ako?

Zdravím, potrebujem poradiť - chcem si založiť živnosť, ale som evidovaný na Úrade práce. Najprv sa mám odtiaľ odhlásiť a až potom si založiť živnosť, či sa od ÚP odhlasuje automaticky pri založení živnosti?

Živnosť bude preprava osôb a tovaru, je to v kategórií voľná živnosť?

Prosím potrebujem vysvetlenie ako pre debila
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Sliedič Pozri príspevok
    Nad tým príspevkom som uvažoval, avšak pochopil som to tak, že je to len pre nových podnikateľov, teda tých, čo si založia firmu. Tak je to aj pre novo-živnostníkov? Určite áno ak splníš podmienky UP. Teda absolvuješ kurz, spravíš podnikateľský zámer, urobíš skúšky....
    Čo všetko môžem z toho príspevku zaplatiť?No je to mnoho vecí, ale musia súvisieť s tvojou činnosťou.
    A kedže chceš mať prepravu osôb, tak môžeš z príspevku si zaplatiť odvody, možno nejaký počítač, nejaký mobilný telefon ... ale určite si z príspevku nemôžeš kúpiť OMV.

    A tiež UP neposkytuje dotáciu pre každý typ živnosti. Takže Ti odporúčam ísť sa informovať na UP, či na to čo chceš ti poskytnú dotáciu ak splníš ich podmienky a podľa toho sa zariaď.

    A ak chceš otvoriť živnosť bez príspevku teda dotácie, tak pôjdeš na živnostenský úrad, otvoríš živnosť a fotokopiu živnostenského oprávnenia doručíš na UP a ten ťa vyradí z evidencie.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no a nepovedali ti to na úrade práce? ak chceš prejsť na živnosť, možno by stálo za úvahu požiadať aj o príspevok na začiatok podnikania...

    Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

    Sliedič
    Nad tým príspevkom som uvažoval, avšak pochopil som to tak, že je to len pre nových podnikateľov, teda tých, čo si založia firmu. Tak je to aj pre novo-živnostníkov? Čo všetko môžem z toho príspevku zaplatiť?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no pre firmy to vôbec nie je, je to len pre živnostníkov...pozri tu na porade, použi vyhľadávanie v témach dotácia z úp je tu toho popísaného veľa..

    Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

    Sliedič
    Ďakujem. A ešte by som rád vedel, aký je rozdieľ medzi:

    Cestná motorová doprava vykonávaná
    osobnými vozidlami do 9 miest nasedenie

    a

    Neverejná osobná cestná motorovádoprava s vozidlami do 9 miest vrátane vodiča.

    Čo sa viac hodí? Alebo je to jedno? Vďaka za ochotu.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Cestná motorová doprava vykonávaná
    osobnými vozidlami do 9 miest nasedenie


    je v zozname voľných živností, t.j. nie je nutné povolenie z krajského úradu a dokladovať spôsobilosť... to druhé medzi voľnými živnosťami nie je, resp. o takomto predmete podnikania čítam prvý krát... (to neznamená, že neexistuje, je možno medzi viazanými živnosťami...)

    Z úradu práce na živnosť - ako?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.