Zavrieť

Porady

Úhrada

Ahojte poraďáci,
došla mi faktúra od dodávateľa /Nemecko/ na sumu 160 eur, s tým, že ak prebehne úhrada do 14 dní, poskytujú zľavu 2%, čiže vlastne mám zaplatiť o 2 % menej. Takto mi to povedali.
Takže som im uhradila 156,80 eur.
No a teraz ako to mám zaúčtovať.
Do záv. som dala celú sumu /160eur/.
Uhradené mám 156,80 eur.
Čo s tým rozdielom?

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ten rozdiel bude v tvojom účtovníctve visieť, kým nedostaneš daňový doklad na vysporiadanie rozdielu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarina Pozri príspevok
    Ten rozdiel bude v tvojom účtovníctve visieť, kým nedostaneš daňový doklad na vysporiadanie rozdielu.
    Určite už nepošlú žiaden dobropis, kedže tú zľavu uviedli priamo vo svojom doklade, ja by som do záv. zaúčtovala priamo sumu, ktorú som aj uhradila.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Tweety Pozri príspevok
    Určite už nepošlú žiaden dobropis, kedže tú zľavu uviedli priamo vo svojom doklade, ja by som do záv. zaúčtovala priamo sumu, ktorú som aj uhradila.
    záleží na tom či to je uvedené na doklade, zadávateľka píše že jej to povedali a že má fa na 160,00€

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katka 23 Pozri príspevok
    záleží na tom či to je uvedené na doklade, zadávateľka píše že jej to povedali a že má fa na 160,00€
    Tie zľavy za skorú úhradu bývajú uvedené priamo na dokladoch, ak tam o tom zmienku nemá, bude teda musieť počkať na doklad.

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    na fa je napísaná suma 160 eur
    pod tým je uvedené: platba do 14 dní 2% zľava, alebo do 30 dní bez zľavy!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jadranka111 Pozri príspevok
    na fa je napísaná suma 160 eur
    pod tým je uvedené: platba do 14 dní 2% zľava, alebo do 30 dní bez zľavy!
    Potom môžeš kľudne účtovať sumu, ktorú si aj zaplatila, oni doklad na zľavu už určite nepošlú.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý večer, keďže mi v predošlej téme nikto neodpovedal, tak skúsim moju otázku zaradiť tu.(nenašla som vhodnejšiu tému).

    Došlá fa. z CZ v 1.Q v sume 800 Eur, urobila som klasické samozdanenie. Faktúra sa aj uhradila. V júli, čiže v 3.Q. nám poslali opravenú faktúru z 1.Q. s tými istými dátumami v sume 700 Eur. Ja som v záväzkoch sumu faktúry opravila na 700 Eur, takže v marci nám vznikol preplatok na faktúre vo výške 100 Eur. Urobím za 1.Q DDP k DPH. V júli nám ten istý dodávateľ poslal faktúru, v ktorej stálo: nákup topánok 500 Eur
    nákup šiat 500 Eur
    odpočet preplatku z fa. č. xx -100 Eur
    Celkom k úhrade: 900 Eur.

    Ja som tých 900 Eur samozdanila. Takže ako teraz vysporiadam ten preplatok v 1.Q? Žiadny dbp nám neposlali, len ten preplatok odrátali z júlovej faktúry. Môžem na základe kópie tejto faktúry ID vyrovnať preplatok v záväzkoch? Alebo ako by som mala správne postupovať? Prosím Vás pekne o radu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mondes Pozri príspevok
    Dobrý večer, keďže mi v predošlej téme nikto neodpovedal, tak skúsim moju otázku zaradiť tu.(nenašla som vhodnejšiu tému).

    Došlá fa. z CZ v 1.Q v sume 800 Eur, urobila som klasické samozdanenie. Faktúra sa aj uhradila. V júli, čiže v 3.Q. nám poslali opravenú faktúru z 1.Q. s tými istými dátumami v sume 700 Eur. Ja som v záväzkoch sumu faktúry opravila na 700 Eur, takže v marci nám vznikol preplatok na faktúre vo výške 100 Eur. Urobím za 1.Q DDP k DPH. V júli nám ten istý dodávateľ poslal faktúru, v ktorej stálo: nákup topánok 500 Eur
    nákup šiat 500 Eur
    odpočet preplatku z fa. č. xx -100 Eur
    Celkom k úhrade: 900 Eur.

    Ja som tých 900 Eur samozdanila. Takže ako teraz vysporiadam ten preplatok v 1.Q? Žiadny dbp nám neposlali, len ten preplatok odrátali z júlovej faktúry. Môžem na základe kópie tejto faktúry ID vyrovnať preplatok v záväzkoch? Alebo ako by som mala správne postupovať? Prosím Vás pekne o radu.
    Mondes, vyžiadaj si od dodávatela dobropis k chybnej faktúre, ktorý tiež "samozdaníš" a urobíš jednostranný zápočet, čím si zlikviduješ záväzky.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ďakujem pekne. Ok, skúsim to a ten dbp by mal byť s júlovým dátumom (keď nám poslali opravenú faktúru) však?

    A čo ak budú tvrdiť, že dbp nepošlú, že v júlovej faktúre je ten preplatok odpočítaný? Aj to sa môže stať. Čo potom? Mám stále trvať na tom, aby mi poslali? A keď to nedocielim? Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mondes Pozri príspevok
    Ďakujem pekne. Ok, skúsim to a ten dbp by mal byť s júlovým dátumom (keď nám poslali opravenú faktúru) však?

    A čo ak budú tvrdiť, že dbp nepošlú, že v júlovej faktúre je ten preplatok odpočítaný? Aj to sa môže stať. Čo potom? Mám stále trvať na tom, aby mi poslali? A keď to nedocielim? Ďakujem.
    Nerozumiem ako je odpočítaný. Mal byť vystavený samostatný doklad. Ak ti v ďalšej faktúre vystornovali nejakú položku, a tým znížili celkovú faktúru, vysporiadaš si to len v sklade (ak ide o dodávku tovaru), záväzky by mali byť v poriadku.

    Alebo sa znižovala cena pôvodného tovaru ?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ale nie, ide o došlú faktúru z Čiech. V marci nám poslali fa. na 800 Eur, ale tam bola vyčíslená česká DPH (nevšimla som si to). Takže som urobila samozdanenie. A v júli nám poslali opravenú faktúru z marca v sume 700 Eur a následne aj druhú faktúru za nákup tovaru kde stálo, že nákup šiat 500 Eur, nákup topánok 500 Eur, odpočet preplatku z marcovej faktúry -100 Eur, takže celková cena júlovej faktúry bola 900 Eur, ktoré som samozdanila.
    Takže v marci, keďže tá pôvodná faktúra na 800 Eur sa uhradila, tak mi ostal tam preplatok 100 Eur.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.