Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti

Dobrý večer chcela by som sa opýtať, pri zrušení živnosti - skončenie podnikania daňovníka, sa v danovom priznaní musí upravit ZD o zásoby, rezervy,závazky a pohladávky a...., Všetky závazky a pohladávky sú uhradené do dna ukončenia živnosti, ale mám aj zamestnanca ktorý bol na marodke ale rozviazali sme prac. pomer lebo sme rušili živnosť. Pred 2a pol rokom získal živnostník dotácu z úradu práce sociálnych vecí a rodiny a nakúpil náradie aby mohol vykonávat svoju činnosť - autoservis, len teraz neviem či zostali v majetku alebo isli do spotreby, keby zostali v majetku tak ako mám upraviť základ dane ked vôbec mám, veď to náradie je opotrebované. Alebo založil hned sro-čku tak by to mohol predať sro-čke ? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás. Aj ja mám otázky ohľadom ukončenia živnosti. Šéf je SZČO a zároveň má aj s.r.o. K 31.12.2011 chce ukončiť živnosť. Je platcom Dph, má auto v podnikaní a aj nejaký zvyšný materiál na sklade. Ako prosím Vás máme postupovať pri ukončení živnosti? Čo s odpismi na auto? Čo s materiálom? Vďaka.
    Naposledy upravil mondes : 24.11.11 at 10:54

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Vďaka. Zaujíma ma ešte, že ak má podnikateľ auto, ktoré odpisuje, čo s ním pri ukončení živnosti. Môže ho previesť na s.r.o. resp. predať, alebo čo je výhodnejšie a čo s odpismi za auto. Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.