Zavrieť

Porady

pomoc s pocitacom cez vzdialeny pristup

Zdravim vas/ahojte,
zaujima ma ci si myslite, ze by bol zaujem o takuto sluzbu:
Pripajat sa vzdialene ludom domov na ich pc a riesit ich bezne uzivatelske problemy.
Specializoval by som sa skor na systemove problemy (instalacia ovladaca,tlaciarne atd...), word a excel by som riesil len velmi okrajovo, nemam velky skill.
Pouzival by som aplikaciu ktora sa neinstaluje u klienta, staci ked ju spusti nadiktuje mi z nej cislo, ja sa pripojim pomozem, odpojim a on si ju vymaze.
Platenie by som chcel prevadzkovat cez sms v urcitych hodnotach. Toto je zatial jediny kamen urazu->ako zarucit, ze mi ludia zaplatia.
Ja som v takej naivnej predstave, ze ludia ktory maju nejaky problem a pomozem im, nebudu mat problem mi zaplatit formou sms.
Peniaze by som si zaziadal len v pripade vyriesenia problemu.
Sumu som si zatial neurcil ale nemala by byt vysoka, pohyboval by som sa niekde okolo 5 EUR (neviem ci je to vela malo) ale samozrejme ak by som u niekoho stravil vela hodin a riesil to, bolo by to urcite viac....to bude predmetom rozmyslania podla reakcii ake budu tu.
Samozrejme ratam aj s moznostou, ze ku kazdemu sa mi nemusi podarit pripojit ale nepredpokladam to vo vela pripadoch.
Co si o tom myslite?
Vyuzili by ste takuto sluzbu keby ste si nevedeli rady a nikoho z oboru nepoznali?
Dakujem.

S pozdravom
M
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ako napad sa mi to zda dobre, len neviem ci z platieb cez SMS si neberu dost velky podiel poskytovatelia platobneho systemu + operator a druha vec je, ze ak neni clovek schopny si nainstalovat tlaciaren, urcite nebude schopny ani nainstalovat vzdialenu plochu, alebo VNC apod...
    Internetový marketing Pozri príspevok
    Ako napad sa mi to zda dobre, len neviem ci z platieb cez SMS si neberu dost velky podiel poskytovatelia platobneho systemu + operator a druha vec je, ze ak neni clovek schopny si nainstalovat tlaciaren, urcite nebude schopny ani nainstalovat vzdialenu plochu, alebo VNC apod...
    Pri platbach si naozaj poskytovatelia mozu brat aj 30% ale zatial mi to pride ako najjednoduchsie riesenie. Co sa tyka tej instalacie, clovek pride na web stranku stiahne si program na plochu a spusti ho a ten mu vygeneruje ID pomocou ktoreho sa ja napojim. Instalacia ani admin opravnenia nie su potrebne.

    janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

    janka1710
    Tak takýmto spôsobom ja pomáham sestre cez program TM wiever naištalovať jej niektoré programy, alebo pomôcť v niečom čo ona nevie, ale je to zložité je úplný laik a cez skype ju musím navigovať čo má urobiť.... a nevedela si ani naištalovať ten program... ten som jej musela naištalovať ked som bola na návšteve ... je to ťažké pracovať z ľuďmi, ktorí nevedia čo od nich chceme...tažke prajem Ti, aby sa Ti darilo v tom tvojom projekte

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    moss.palicka Pozri príspevok
    Zdravim vas/ahojte,
    zaujima ma ci si myslite, ze by bol zaujem o takuto sluzbu:
    Pripajat sa vzdialene ludom domov na ich pc a riesit ich bezne uzivatelske problemy.
    Specializoval by som sa skor na systemove problemy (instalacia ovladaca,tlaciarne atd...), word a excel by som riesil len velmi okrajovo, nemam velky skill.
    Pouzival by som aplikaciu ktora sa neinstaluje u klienta, staci ked ju spusti nadiktuje mi z nej cislo, ja sa pripojim pomozem, odpojim a on si ju vymaze.
    Platenie by som chcel prevadzkovat cez sms v urcitych hodnotach. Toto je zatial jediny kamen urazu->ako zarucit, ze mi ludia zaplatia.
    Ja som v takej naivnej predstave, ze ludia ktory maju nejaky problem a pomozem im, nebudu mat problem mi zaplatit formou sms.
    Peniaze by som si zaziadal len v pripade vyriesenia problemu.
    Sumu som si zatial neurcil ale nemala by byt vysoka, pohyboval by som sa niekde okolo 5 EUR (neviem ci je to vela malo) ale samozrejme ak by som u niekoho stravil vela hodin a riesil to, bolo by to urcite viac....to bude predmetom rozmyslania podla reakcii ake budu tu.
    Samozrejme ratam aj s moznostou, ze ku kazdemu sa mi nemusi podarit pripojit ale nepredpokladam to vo vela pripadoch.
    Co si o tom myslite?
    Vyuzili by ste takuto sluzbu keby ste si nevedeli rady a nikoho z oboru nepoznali?
    Dakujem.

    S pozdravom
    M
    ...ja nie ...

    Nejde teraz ani tak o platenie ....to je vedľajšie ...odhliadnuc od toho , že návodov je na nete neúrekom...

    Prepáč , budem paranoický trochu ...
    Ako zaručíš klientovi , že tým pripojením sa nedostaneš aj tam , kde to nepotrebuje - nechce ???
    Ako bude vedieť , že sa nejedná o nejakého .... že nie si hacker ???
    Alebo , že tou aplikáciou sa nedostane do mašiny klienta nejaký vírus ...????

    Naivita ???...možno áno , možno nie .....neodsudzujem , nehodnotím ....
    Ale skús ....možno sa zadarí ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    janka1710 Pozri príspevok
    Tak takýmto spôsobom ja pomáham sestre cez program TM wiever naištalovať jej niektoré programy, alebo pomôcť v niečom čo ona nevie, ale je to zložité je úplný laik a cez skype ju musím navigovať čo má urobiť.... a nevedela si ani naištalovať ten program... ten som jej musela naištalovať ked som bola na návšteve ... je to ťažké pracovať z ľuďmi, ktorí nevedia čo od nich chceme...tažke prajem Ti, aby sa Ti darilo v tom tvojom projekte
    ...ajajááj ....od stiahnutia z netu až po inštalácii programu na patričné miesto neraz som už navigoval...
    buchač Pozri príspevok
    ...ja nie ...

    Nejde teraz ani tak o platenie ....to je vedľajšie ...odhliadnuc od toho , že návodov je na nete neúrekom...

    Prepáč , budem paranoický trochu ...
    Ako zaručíš klientovi , že tým pripojením sa nedostaneš aj tam , kde to nepotrebuje - nechce ???
    Ako bude vedieť , že sa nejedná o nejakého .... že nie si hacker ???
    Alebo , že tou aplikáciou sa nedostane do mašiny klienta nejaký vírus ...????

    Naivita ???...možno áno , možno nie .....neodsudzujem , nehodnotím ....
    Ale skús ....možno sa zadarí ...
    Programom je uz spominany teamviewer, ma 2 bezpecnostne atestacie a zarucuje, ze ten kto sa pripoji nemoze na pozadi kradnut nejake data. Komunikacia je sifrovana a bol schvaleny pre pouzitie v bankach.
    Chcel by som mat vytvorenu svoju web stranku kde ako prve po prichode na nu bude velke tlacidlo stiahnut a hned pod nim tri obrazky ako to spustit. INSTALACIA NIE JE POTREBNA a cele to trva 2 minuty-myslim, ze to nemoze byt take tragicke.
    K tym navodom na internete, bezny clovek hlada na internete nieco 3-4 hodiny a ja mu viem teoreticky pomoct za 5 minut...
    ...to je na nezaplatenie...

    Vdaka za postrehy, kludne pokracujte

    pomoc s pocitacom cez vzdialeny pristup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.