Zavrieť

Porady

prístavba

  1. Ahojte pristavujem ku staršiemu domčeku obývačku s kuchyňou. Sokel starej stavby je +90,00 a nový je + 30,00. Chcel by som to vyrovnať, je vhodné použiť na prvý rad YTONG o hrúbke 30mm a potom ísť 37mm? Niekto mi to tak poradil. Ale dôvod mi nie je jasný. Viete mi poradiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak odrežeš zo soklovej tvárnice 2-3 cm a bude napr. Ytong Lambda v čistom 34 cm, môžeš priamo povrchovo upravovať obkladom alebo soklovou omietkou. Ak to chceš izolovať stačí hydrostierka alebo tekutá lepenka, ktorú spojíš so spodnou izoláciou tesniacim pásom.

    Tibor1981 je offline (nepripojený) Tibor1981

    Tibor1981
    Už som sa to raz pýtal ,no nedalo sa mi už prihlásiť , prepáčte bol by som rád keby mi niekto poradil.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Je to kvôli tomu aby si mal trochu utopený a tým pádom chránený sokel, ktorý by mal byť povrchovo upravený vodotesne.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Ak ešte nevieš akú použiješ povrchovú úpravu na sokel, tých 7,5 cm je dostatočná rezerva napr. aj na umelý či prírodný kameň, ak si si istý že použiješ marmolit, stačí ak uskočíš 2 cm, ktoré odrežeš plošne najlepšie pásovou pílou.

    Tibor1981 je offline (nepripojený) Tibor1981

    Tibor1981
    ak tomu dobre rozumiem tak prvý rad môžem utepliť styrodurom až pod druhý rad. Alebo ho treba odizolovať lepenkou?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Môžete to uskočiť ale je to len estetická vec.Ak to neuskočíte nič sa nestane.V tejto fotogalérii je niečo podobné.http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/...879-na-havaji/

    Tibor1981 je offline (nepripojený) Tibor1981

    Tibor1981
    Chcem to uskočiť z dôvodu toho, že starý dom má sokel vyšší ako bude sokel prístavby. Po zateplení a komplet urobení fasády bz som tak docielil jednotný vzhlad. Len nechcem urobiť chybu ak to na niečo bude mať vplyv.

    Tibor1981 je offline (nepripojený) Tibor1981

    Tibor1981
    Ďakujem v podstate ste mi odpovedali tak, ako som si to vysvetlil ja.
    Som tu len krátko zaregistrovaný a táto stránka sa mi stáva najobľúbenejšou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.