Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať zľavu?

Robím faktúry v jednoduchom účtovníctve v Pohode 2011, mám v e-shope program na zľavy. Keď zákazník vytvorí objednávku, tak mám dať na faktúru akú zľavu v % som mu dal, či na faktúre zľavu vôbec nebudem spomínať a iba mu dám celkovú cenu nižšiu o tú zľavu?

Nedostanem pokutu od daňového úrade, keď zákazníkovi zobrazuje napr. že dostal odo mňa zľavu pri jednom výrobku 10% zĺavu pri 100 EURovom nákupe, ale ja vôbec nespomeniem vo faktúre tú zľavu a dám na faktúru konečnú celkovú cenu tovaru 90 EUR a aj konečnú cenu faktúry, lebo platil prevodom na účet, čo je zadarmo a za dopravu nepýtam peniaze,tak to nebude vadiť daňovému úradu? Nespomínam, či som platca alebo neplatca, lebo je to jednoa dúfam, že to nemá súvis s tým čo tu popisujem.

DAKUJEM ZA ODPOVEDE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    myslím si, že nebude problém, aj v zákone o DPH sa hovorí, že zľavu treba vyčísliť vtedy, ak nie je obsiahnutá v jednotkovej cene, viď par. 71, odst. 2,písm. g. Čo sa týka prepravy, tá nemusí byť na faktúre, mala by byť obsiahnutá v jednotkovej cene.

    Ako zaúčtovať zľavu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.